Vitalik Buterin je jedným z najvplyvnejších ľudí roku 2021

od Martin Tkáč

Časopis Time Magazine označil spoluzakladateľa Ethereum Vitalika Buterina za jedného z najvplyvnejších ľudí roku 2021. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk bol medzi 14 ďalšími inovátormi.

Americký podnikateľ Alexis Ohanian uviedol, že sleduje kariérny rozvoj Buterina odvtedy, ako v tomto odvetví začal pracovať. Spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum bol uznaný za to, že priniesol Ethereum na trhové ocenenie okolo 400 miliárd dolárov. Ohanian tiež uznal Buterinov vplyv za jeho prínos k pôsobivému pohybu Etherea v priestore NFT a decentralizovaných aplikáciách.

V čísle časopisu Time Ohanian ďalej ocenil Buterina a jeho vplyv na sieť Ethereum:

Vitalik je výnimočný tým, že je najlepším staviteľom. Nikto by nebol schopný prísť s tolkými spôsobmi ako využiť Ethereum, ale na to, aby človek začal, bol potrebný nápad. Od tej chvíle sa otvoril nový svet, ktorý dal vzniknúť novým spôsobom využívania technológie blockchain.

Ohanian prezradil, že dostal e -mail s otázkou, či by chcel napísať článok pre časopis Time o Buterinovi. Podnikateľ priznal, že Buterin zohral úlohu pri honbe za jeho kariérou.

Buterin, Joe Biden a mnoho ďalších vplyvných ľudí roku 2021

Podľa publikácie časopisu sú zvyšné mená rozložené do rôznych sekcií.

Tieto sekcie sú Ikony, Priekopníci, Titáni, Umelci a Vodcovia. Časopis Time zaradil princa Harryho a Meghan, vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu do sekcie Ikony. Pokiaľ ide o priekopníkov, máme amerického zástupcu Bena Crumpa, zatiaľ čo generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook je v kategórii Titans. Americký prezident Joe Biden a nigérijský ekonóm Ngozi Okonjo Iweala, generálny riaditeľ Svetovej obchodnej organizácie, sú okrem toho na zozname vedúcich predstaviteľov.

zdroj: bitcoin.pl, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár