Vitalik Buterin hovoril o kolapse FTX

Vitalik Buterin hovoril o kolapse FTX

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin tvrdí, že kolaps FTX opäť ukázal, že problém je v ľuďoch, nie v technológiách. Navrhujem, aby sme z toho vyvodili závery.

0 komentárov

Newsletter news
Buterin: Učte sa zo svojich chýb

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin poskytol rozhovor pre Bloomberg. Povedal, že kolaps FTX je lekciou pre celý ekosystém kryptomien.

Pripustil, že technológia blockchain poháňa digitálnu ekonomiku. Problémom FTX boli ľudia, nie samotná technológia.

Kolaps FTX označil za „veľkú tragédiu“, a dodal, že centralizácia je probém.

„Mnoho členov komunity Ethereum tiež vidí túto situáciu ako potvrdenie toho, čomu celý čas verili: čokoľvek centralizované je štandardne podozrivé,“ povedal.

Poznamenal, že tento postoj zahŕňa aj dôveru v otvorený a transparentný kódex.

Buterin cez víkend zverejnil aj svojho sprievodcu „Having a safe CEX: proof of solvency and beyond“

Verí, že namiesto spoliehania sa výlučne na „fiat metódy“, ako je udeľovanie vládnych licencií, audítorov, podnikové riadenie a previerky na burzách, môžu takéto platformy vytvoriť „kryptografické dôkazy, ktoré dokazujú, že prostriedky, ktoré držia v reťazci, sú dostatočné na pokrytie ich povinnosti voči používateľom.

Predpokladá sa, že problémy FTX pramenia z toho, že burza využíva vklady zákazníkov na iné účely, než na aké sú určené. Po tom, čo sa začiatkom tohto mesiaca veľké množstvo investorov rozhodlo vybrať svoje prostriedky, sa ukázalo, že FTX pri súčasnej likvidite nedokáže pokryť tieto požiadavky.

vitalik buterin GIF by Product Hunt

CZ je podobného názoru

Vitalik Buterin nie je jediným lídrom v odvetví, ktorý nedávno hovoril o zániku FTX. Generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao 17. novembra uviedol, že hoci je vládna regulácia nevyhnutná, dôležitejšie je, aby samotné spoločnosti išli dobrým príkladom.

Na indonézskej konferencii o kryptomenách Zhao povedal, že škandál FTX pravdepodobne posunul toto odvetvie späť „o niekoľko rokov“ a pravdepodobne uvidíme, že regulátori sa na trh budú pozerať „oveľa, oveľa tvrdšie“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár