Vitalik Buterin hovorí, že Dogecoin a Zcash by mali prejsť na PoS

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin sa domnieva, že ostatné blockchainy, ako napríklad Dogecoin a Zcash, by mali ísť rovnakou cestou vývoja ako jeho projekt. Ide o model vydávania mincí, ktorý by mal byť podľa neho vytvorený v dôsledku použitia iného algoritmu ako v súčasnosti.

od Simona

Newsletter news

Sledujte Ethereum!

Ryan Selkis z Messari sa opýtal Buterina počas Messari Mainnet 2022, či si myslí, že všetky siete by mali nakoniec prejsť Proof-of-Stake (PoS). Buterin odpovedal kladne. Ako dodal, „dôveryhodnosť PoS časom porastie.“

Nie je to prvýkrát, čo Buterin vyzval vývojárov Zcash, aby prešli na PoS. Rovnaký nápad navrhol v roku 2018. Potom tvorcovia siete odpovedali, že čakajú, kým Ethereum najskôr zmení algoritmus emisie mincí.

Pripomeňme, že Ethereum prešlo na PoS 15. septembra. Buterin zistil, že všetko ide hladko. Dodal, že teraz on a jeho kolegovia pracujú na zlepšení škálovateľnosti blockchainu, ktorý by mal byť úspešný v nasledujúcich 18 mesiacoch.

Zmena algoritmu umožňuje drasticky minimalizovať vplyv ETH blockchainu na životné prostredie. Dá sa predpovedať, že k podobným reformám budú prinútené regulátory, napríklad z USA, aj iné kryptomeny. Ďalším na rade by bol Dogecoin, ktorý stále funguje cez Proof of Work.

Buterin sa tiež domnieva, že zmeny by mal urobiť aj Zcash.

„Som tiež optimistický a myslím si, že Dogecoin v blízkej budúcnosti prejde na PoS,“ dodal.

Pripomeňme, že Proof-of-Stake znižuje výpočtové úsilie potrebné na overenie blokov a transakcií. Upravuje spôsob, akým sú bloky overované počítačmi, takže je potrebné menšie výpočtové úsilie.

Ethereum

Buterin diskutoval aj o budúcnosti Etherea. To znamená, že Surge, ďalšia veľká plánovaná aktualizácia Etherea, nebude porovnateľná s The Merge. Uskutoční sa v etapách a nie v jednom podujatí, ako je tomu teraz.

Ako predpovedal Buterin, vývojári Dogecoin a Zcash samostatne prejavili záujem o prechod algoritmu na PoS.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár