Vitalik Buterin daruje 150 000 dolárov v ETH obetiam zemetrasenia

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin významne prispel na pomoc obetiam nedávneho zemetrasenia v Turecku a Sýrii.

od Simona

Newsletter news

Dňa 6. februára zasiahlo Turecko silné zemetrasenie s magnitúdou 7,8, ktoré malo na región ničivý vplyv. V dôsledku zemetrasenia prišlo o život už viac ako 25 000 ľudí, čo z neho robí jedno z najsmrteľnejších zemetrasení od havárie v elektrárni Fukušima v roku 2011. Vitalik Buterin a mnohí ďalší významní členovia kryptomenovej komunity sa však rozhodli pomôcť.

Katastrofa si vyžiadala nielen mnoho obetí na životoch, ale spôsobila aj rozsiahle škody, tisíce ľudí utrpeli zranenia a zostali bez domova. Situácia ľudí postihnutých zemetrasením je naďalej hrozivá. Po tragédii stále prebiehajú pátracie a záchranné operácie.

Vitalik Buterin pomáha obetiam v Turecku a Sýrii

Údaje o transakciách z EtherScan ukazujú, že Vitalik Buterin daroval 99 ETH na podporu zemetrasenia Ahbap. Táto suma má hodnotu približne 150 000 USD.

Prevod ETH bol potvrdený z Buterinovej peňaženky s adresou ‚vitalik.eth‘ do peňaženky príjemcu s označením ‚Ahbap Yardım / earthquake Support‘ (0xe1935271D19934A1a59fE08f24891Dc5F398Cd). V portfóliu príjemcu je približne 393 ETH, ktoré majú podľa aktuálnych trhových cien hodnotu takmer 600 000 USD. Celková hodnota portfóliových podielov presahuje 1,55 milióna USD.

Vitalik Buterin pomaga ofiarom trzęsienia ziemi

Príspevky zbiera nezisková organizácia Ahbap, ktorá sa snaží podporovať obete zemetrasenia. Podľa oficiálnej webovej stránky organizácie sa jej doteraz podarilo vyzbierať 4 207 562 USD v daroch v kryptomenách.

Očakáva sa, že tento významný príspevok od Vitalika Buterina bude mať pozitívny vplyv na úsilie organizácie pomôcť ľuďom postihnutým katastrofou. Tento dar tiež poukazuje na rastúce využívanie kryptomien ako prostriedku na poskytovanie charitatívnych príspevkov. Tento kanál umožňuje rýchlejší a efektívnejší prevod finančných prostriedkov v porovnaní s tradičnými metódami.

Prílev darov v kryptomenách

Blockchainová analytická spoločnosť Chainalysis odhadla, že po zemetrasení bolo do Turecka a Sýrie odoslaných viac ako 5 miliónov USD v kryptomenách. Tento názor zdieľa aj miestny umelec a zakladateľ AHBAP Haluk Levent. Svoje nadšenie z podpory kryptomien vyjadril na Twitteri.

Tento odhad potvrdila konkurenčná spoločnosť Chainalysis Elliptic. Obe spoločnosti uviedli, že rôzne kryptomenové spoločnosti prisľúbili kryptomenové tokeny v hodnote viac ako 10 miliónov USD. Zdá sa, že z nich najviac prispieva spoločnosť Binance, ktorá prisľúbila celkovo 5 miliónov USD zo svojich prostriedkov.

Napriek dobrým úmyslom, ktoré sa skrývajú za týmto prívalom podpory kryptomien, je situácia v Turecku čoraz komplikovanejšia. Krajina mala hospodárske problémy už pred zemetrasením. Mnohí obyvatelia ochotne akceptujú potenciál kryptomien ako úložiska kapitálu a zabezpečenia proti inflácii.

Jeden z miestnych obyvateľov Tolga pre Financial Times povedal, že hoci sú ľudia kryptomenami nadšení, v skutočnosti zatiaľ nie sú praktickým riešením pre každodenný život. Povedal:

„Kryptomeny sa nedajú používať v každodennom živote.“

Potom dodal:

„Obyvatelia musia konvertovať svoje kryptomeny na turecké líry a novokonvertované fiat meny uložiť na svoj bankový účet.“

Tento druh finančnej výstrednosti prichádza po prírodnej katastrofe. Poukazuje na jedno z kľúčových obmedzení kryptomien: použiteľnosť v reálnom svete.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár