Visa zavádza služby kryptomeny v brazílskych bankách

od Martin Tkáč

Spoločnosť Visa oznámila, že plánuje zaviesť služby kryptomeny na tradičných bankových platformách v Brazílii. Spoločnosť tiež dodala, že spolupracuje s niekoľkými celoštátnymi spoločnosťami zaoberajúcimi sa kryptomenami, aby uviedla na trh špecializované platobné karty, ktoré budú ako spôsob platby používať digitálne aktíva. Navrhla tiež možnú priamu integráciu bitcoinu s rôznymi možnosťami platby.

Visa, Brazília a kryptomeny

Gigant kreditných a platobných kariet Visa oznámil plány na integráciu riešení kryptomeny s tradičnými bankovými platformami. Eduardo Abreu, viceprezident Visa pre nové trhy v Brazílii, uviedol, že spoločnosť chce vyvíjať aplikácie, ktoré pomôžu prepojiť tradičné bankové systémy s produktmi založenými na kryptomene. Takýmto spôsobom by bolo možné okrem iného investovanie do kryptomien a ETF na bankových platformách bez akýchkoľvek sprostredkovateľov.

Visa tiež oznámila, že spolupracuje s niekoľkými domácimi spoločnosťami na vydávaní kryptomenových kariet. Medzi nimi sú také subjekty ako: Zro Bank, Alterbank a Rippio.

Ešte stále nie je koniec. Spoločnosť tiež odhalila, že pracuje na blockchaine zameranom na vzťahy B2B (business-to-business), ktorý umožní zúčtovanie platieb medzi spoločnosťami pomocou smart kontraktov. Abreu uviedol, že systém je už v štádiu testovania. Cieľom je zvýšiť transparentnosť platieb medzi dvoma subjektmi a umožniť každému, kto k nemu má prístup, overovať platby a vklady.

Bitcoin ako platobný prostriedok v Brazílii

Visa tiež oznámila, že začne testovať priame platby bitcoinmi. Jeho transakčný systém umožní prenos bitcoinov priamo na iné adresy. To je úplne odlišné od toho, čo sa práve deje s väčšinou kariet s kryptomenami. V ich prípade musí existovať sprostredkovateľ, ktorý v rámci transakcie vymení bitcoiny za fiat peniaze. Povolenie priamych platieb bitcoinmi uľahčí celý transakčný proces a odstráni vyššie uvedených sprostredkovateľov.

V marci generálny riaditeľ Visa v Brazílii oznámil, že očakáva zavedenie vyššie uvedenej funkcie neskôr v tomto roku. Abreu uviedol, že Brazília taktiež vyvíja iniciatívu súvisiacu s NFT. Pripomeňme tiež, že Visa si v auguste kúpila token Cryptopunk.

zdroj: bockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár