Visa predstavuje karty, ktoré podporujú kryptomeny

od Martin Tkáč

Jedna z najväčších platobných spoločností na svete – Visa – oznámila svoj nový produkt. Ide o uvedenie série kariet, ktoré podporujú kryptomeny, na trhu v Latinskej Amerike. Táto iniciatíva vznikla v spolupráci s niekoľkými startupmi z Fintech priemyslu z tohto regiónu. Držitelia takýchto kariet budú môcť platiť kryptomenami a nakupovať ich všade tam, kde akceptujú karty Visa. Okrem toho budú môcť získať cashback za nákupy v BTC.

NEWSLETTER okrypte.sk
Visa spolupracuje so spoločnosťami z Fintech trhu

S rastúcou úrovňou adopcie kryptomien sa čoraz viac spoločností zaujíma o zavedenie hybridných platobných možností, ktoré umožňujú okrem fiat platieb aj vyrovnanie v digitálnych aktívach. Spoločnosť Visa, gigant na trhu platobných kariet, minulý týždeň oznámila, že uvádza na trh svoje prvé karty pripravené na používanie kryptomien.

Spoločnosť sa spojila s niekoľkými startupmi v regióne Latinskej Ameriky vrátane Lemon Cash a Satoshi Tango v Argentíne a ďalšími projektmi vrátane Crypto.com, Alterbank a Zro Bank v Brazílii. Novo predstavené karty ponúkajú funkcie, ako sú platby v kryptomenách, nákup digitálnych aktív cez kryptomenové body s podporou Visa a prijímanie cashbacku za nákupy v bitcoinoch.

Romina Seltzer, viceprezidentka pre produkty a inovácie spoločnosti Visa pre Latinskú Ameriku a Karibik, komentovala najnovšie plány spoločnosti Visa:

Ekosystém kryptomien v tomto regióne naďalej rastie so zvýšenými investíciami, väčším osvojením si spotrebiteľmi a rastúcim využívaním kryptomien a budeme pokračovať v zlepšovaní našej stratégie vytvárania budúcnosti kryptomien a platieb pre našich zákazníkov, partnerov a spotrebiteľov.

Kľúčové partnerstvá

Visa upozornila na niekoľko prípadov spolupráce so startupmi pôsobiacimi v Latinskej Amerike, ktorých ponuka je adresovaná najmä ponúkaniu cashbacku v kryptomenách za nákupy. To je prípad spolupráce Visa s Lemon Cash, ktorá dala Argentínčanom možnosť získať refundáciu sumy vynaloženej v kryptomenách.

Borja Martel Seward, spoluzakladateľ spoločnosti Lemon Cash, komentuje spolupráce takto:

V kontexte Latinskej Ameriky sú kryptomeny konkrétnym riešením na zlepšenie života ľudí. V Lemon sme sa zaviazali prispievať k revolúcii v oblasti kryptomien v celom regióne a ponúkať 2% bitcoinový cashback na všetky nákupy uskutočnené pomocou Visa.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár