Virginia umožňuje bankám ponúkať služby uchovávania kryptomien

Vláda štátu Virginia umožní štátnym bankám ponúkať služby uchovávania kryptomien.

od Simona

Štát Virgínia chce pomôcť investorom do kryptomien

Senát vo Virgínii jednomyseľne schválil návrh na zmenu a doplnenie návrhu zákona, ktorý umožní tradičným bankám pôsobiť v službe úschovy kryptomien.

Miestny politik Christopher T. Head predstavil príslušný zákon (snemovňa č. 263) v januári 2022.

„Banka môže svojim klientom poskytovať služby uchovávania virtuálnej meny, pokiaľ má 26 vhodných protokolov na efektívne riadenie rizika a dodržiavanie platných predpisov“.

Návrh o zmene a doplnení zákona bol schválený v štátnom senáte úplnou väčšinou (presnejšie 39 ku 0) a čaká na podpis guvernéra Glenna Youngkina.

Banky, ktoré majú v úmysle ponúkať túto službu klientom, budú musieť splniť tri špecifické požiadavky uvedené v zákone:

  • implementovať efektívne systémy riadenia rizík,
  • mať primeranú poistnú ochranu a
  • spustiť program dohľadu proti riziku súvisiacemu s kryptomenami.
Ako správca bude banka od zákazníkov vyžadovať, aby previedli svoje virtuálne meny pod kontrolou banky vytvorením nových súkromných kľúčov, ktoré bude mať banka.

Ďalšie aktivity v USA

Iné štáty, ako napríklad Wyoming, tiež nedávno prijali zákony o kryptomenách, vrátane stablecoinov vydaných štátom.

Minulý mesiac Komisia pre finančné služby viedla diskusiu o tom, či by mali byť regulácie stablecoinov a digitálnych aktív zahrnuté na štátnej alebo federálnej úrovni. Politik zo Severnej Karolíny Patrick McHenry následne požiadal výbor, aby zvážil regulačný rámec na štátnej úrovni namiesto komplexného federálneho zákona o stablecoinoch.

Jean Nellie Liang, zástupca ministra pre domáce financie na ministerstve financií, citujúc správu prezidentovej pracovnej skupiny pre finančné trhy uviedol, že emitenti stabilných mincí v amerických dolároch, štátne aj federálne banky by mali dodržiavať rovnaké štandardy ako depozitári poistených inštitúcií.

Ako môžete vidieť, trh s kryptomenami je v USA regulovaný a posilňovaný. Vyššie uvedené nariadenia určite zvýšia bezpečnosť na trhu digitálnych aktív.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár