Viac ako polovica spotrebiteľov chce nakupovať tovar za kryptomeny

od Martin Tkáč

Nedávna štúdia zistila, že takmer 60% spotrebiteľov je ochotných používať digitálne aktíva ako spôsob platby za tovary a služby. Okrem toho dve tretiny vstúpili na trh s kryptomenami so zámerom používať tokeny na transakcie.

Kryptomeny lepšie ako kreditné karty

Interaktívna platforma pre finančné služby PYMNTS.com a poskytovateľ bitcoinových služieb BitPay skúmali viac ako 8 000 amerických spotrebiteľov, aby zistila, čo si myslia o použití kryptomien ako spôsobu platby za každodenné nákupy.

Takmer 60% respondentov odpovedalo, že by chceli denne nakupovať tovar a služby za bitcoiny, ethereum alebo iné digitálne aktíva. Je zaujímavé, že 75% držiteľov kryptomien nakúpilo mince, aby ich mohli použiť neskôr v neskorších transakciách.

V podobnom prieskume v minulom roku 32% opýtaných odhalilo, že si kúpilo digitálne aktíva zo strachu, že o niečo prídu, čo je nárast o 53% v tomto roku. Okrem toho 59% spotrebiteľov, ktorí ich nevlastnia, uviedlo, že plánujú kúpiť a použiť v budúcnosti.

Štúdia vysvetlila, že hlavným dôvodom, prečo sa ľudia o platby kryptomenami tak zaujímajú je to, že môžu poskytnúť viac súkromia a bezpečia ako nakupovanie pomocou tradičných kreditných kariet.

30% súhlasilo s tým, že používanie virtuálnych mien by ich prinútilo minúť viac peňazí. Ľudia, ktorí tieto typy mien nemajú, si však musia rozšíriť znalosti o tejto triede aktív. Podľa štatistík 75% priznalo, že nevstúpili na trh, pretože nevedia „dosť o kryptomenách, ako ich získať alebo o ich daňových dôsledkoch“.

40% chce v budúcom roku použiť kryptomeny na nákupy

Podľa ďalšej štúdie spoločnosti MasterCard pandémia COVID-19 spôsobila prudký nárast používania kryptomien. 40% respondentov uviedlo, že sú ochotní použiť svoje digitálne aktíva na platby v nasledujúcich 12 mesiacoch. Ako sa očakávalo, mladšie generácie boli k tejto myšlienke najotvorenejšie:

Do konverzácie o kryptomenách sa zapájajú na celom svete, Blízkom východe a v Afrike, pričom viac ako polovica (67%) súhlasí s tým, že sú otvorenejšie voči používaniu kryptomien ako pred rokom. 77% ľudí má navyše záujem dozvedieť sa viac o kryptomenách, zatiaľ čo 75% súhlasí s tým, že by kryptomeny používali, ak by im lepšie rozumeli.

Podľa výskumu boli bitcoiny najobľúbenejším digitálnym aktívom, ale mnoho používateľov ukázalo aj dobrú znalosť ďalších altcoinov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár