Viac ako 85% BTC v obehu sa nepohybuje najmenej tri mesiace

od Martin Tkáč

Nedávny nárast cien bitcoinov neodradil dlhodobých hodlerov od držania sa na svojich pozíciách. Podľa Glassnode dosiahla ponuka BTC, ktorá sa nepohybovala najmenej tri mesiace, rekordné maximum cez 85%.

Hodleri BTC nechcú predávať

Čínsky novinár Colin Wu s odvolaním sa na údaje spoločnosti Glassnode načrtol správanie bitcoinových hodlerov a ich súčasný sentiment voči majetku.

Podľa Glassnode dosiahol podiel dodávok bitcoinov, ktoré boli držané viac ako 3 mesiace, rekordné maximum, čo predstavuje 85,14%.

Ako ukazuje vyššie uvedený graf, percento investorov, ktorí sa svojich mincí nedotkli viac ako desať rokov, je 12,3%. Z tohto dôvodu sa tieto aktíva považujú za neaktívne.

To isté platí pre tých, ktorí nepreviedli žiadne akcie v období dvoch až troch a troch až piatich rokov. Toto percento je 10%, respektíve 12,26%.

Je zaujímavé, že väčšina investorov pestuje svoje mince od šiestich do dvanástich mesiacov, čo predstavuje 19,5%. Nakoniec 85,14% bitcoinov nezmenilo majiteľa najmenej tri mesiace.

To všetko sa deje napriek zvýšeniu ceny BTC v tomto časovom rámci. Asi pred tromi mesiacmi bojoval bitcoin s hranicou 30 000 dolárov. Odvtedy sa hodnota takmer zdvojnásobila, ale zdá sa, že investori hľadajú ešte väčšie zisky a nechcú sa zbaviť svojho podielu.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár