5 býčích signálov, na ktoré si treba dať pozor na budúci týždeň

Viac ako 85% BTC v obehu sa nepohybuje najmenej tri mesiace

0 komentárov

Nedávny nárast cien bitcoinov neodradil dlhodobých hodlerov od držania sa na svojich pozíciách. Podľa Glassnode dosiahla ponuka BTC, ktorá sa nepohybovala najmenej tri mesiace, rekordné maximum cez 85%.

Hodleri BTC nechcú predávať

Čínsky novinár Colin Wu s odvolaním sa na údaje spoločnosti Glassnode načrtol správanie bitcoinových hodlerov a ich súčasný sentiment voči majetku.

Podľa Glassnode dosiahol podiel dodávok bitcoinov, ktoré boli držané viac ako 3 mesiace, rekordné maximum, čo predstavuje 85,14%.

Ako ukazuje vyššie uvedený graf, percento investorov, ktorí sa svojich mincí nedotkli viac ako desať rokov, je 12,3%. Z tohto dôvodu sa tieto aktíva považujú za neaktívne.

To isté platí pre tých, ktorí nepreviedli žiadne akcie v období dvoch až troch a troch až piatich rokov. Toto percento je 10%, respektíve 12,26%.

Je zaujímavé, že väčšina investorov pestuje svoje mince od šiestich do dvanástich mesiacov, čo predstavuje 19,5%. Nakoniec 85,14% bitcoinov nezmenilo majiteľa najmenej tri mesiace.

To všetko sa deje napriek zvýšeniu ceny BTC v tomto časovom rámci. Asi pred tromi mesiacmi bojoval bitcoin s hranicou 30 000 dolárov. Odvtedy sa hodnota takmer zdvojnásobila, ale zdá sa, že investori hľadajú ešte väčšie zisky a nechcú sa zbaviť svojho podielu.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár