Viac ako 80 % prostriedkov blokovaných v DeFi sa nachádza na 5 blockchainoch

od Simona

Celková hodnota zablokovaná v decentralizovaných financiách DeFi je dnes 198 miliárd dolárov. Zaujímavé je, že 82 % z tohto množstva je len na piatich blockchainoch a to ethereum, terra, binance smart chain, avalanche a solana.

Ethereum

Ethereum má v súčasnosti najväčšiu TVL 108,51 miliardy dolárov, čiže 54,59 % z celkovej hodnoty blokovanej protokolmi DeFi. K dnešnému dňu je najväčším DEX založeným na tomto reťazci Curve Finance. TVL tohto projektu je 17,67 miliardy dolárov. MakerDAO je zase najväčšia pôžičková platforma založená na ethereu. Umiestňuje sa ako druhý najväčší dApp z hľadiska TVL v ekosystéme decentralizovaných financií.

Terra

Druhým najväčším reťazcom z hľadiska TVL je Terra. V tejto sieti bolo zablokovaných viac ako 25 miliárd USD alebo 12,98 % z celkovej zablokovanej hodnoty. Najpopulárnejším DEX na Terra je Astroport a Lido je najväčším projektom tekutého stakingu. Pokiaľ ide o výnosové hospodárenie, Pylon Protocol si stále drží vedúcu pozíciu.

Najväčšou blockchainovou pôžičkovou aplikáciou je zasa Anchor. Protokol zablokoval finančné prostriedky v celkovej výške 13,03 miliardy dolárov. Za posledných 30 dní zaznamenal Anchor nárast TVL o 63,23 %.

Binance Smart Chain

Binance Smart Chain BSC / BNB je v súčasnosti tretí najväčší blockchain z hľadiska TVL. Na tomto reťazci už boli zablokované kryptomeny v hodnote 11,73 miliardy dolárov. Toto číslo predstavuje 5,9 % všetkých zdrojov uložených v ekosystéme DeFi. Najväčšou decentralizovanou burzou na BSC je Pancakeswap.

Aktivita na DEX

Avalanche

Avalanche je na štvrtom mieste. Na tomto reťazci je už zablokovaných 10,88 miliardy USD, čo je 5,47 % TVL celej DeFi. Od dnešného dňa je Trader Joe najlepšou aplikáciou na Avalanche.

Solana

Solana je piaty najväčší blockchain DeFi. Jeho TVL je 6,69 miliardy dolárov. Toto číslo predstavuje 3,37 % všetkých zdrojov uložených v decentralizovanom ekosystéme. Najpopulárnejším DEX postaveným na Solane je Serumm.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár