Viac ako 60 % ponuky bitcoinov bolo neaktívnych viac ako rok

Viac ako 60 % ponuky bitcoinov bolo neaktívnych viac ako rok

Hoci bitcoin (BTC) bojuje na úrovni 40 000 dolárov, čerstvé údaje potvrdzujú, že len málokto má záujem o jeho predaj. Údaje z Glassnode ukazujú, že napriek cenovej volatilite viac ako 60 % existujúcich bitcoinov neopustilo svoju peňaženku za rok alebo viac.

od Martin

HODL

Trvalý HODLING zo strany dlhodobých investorov je vlastnosť, ktorá odlišuje súčasný stav trhu od väčšiny minulých klesajúcich trendov. Minulý mesiac spotová cena stratila viac ako 50 % z novembrových maxím. Z tohto dôvodu sa dalo predpokladať, že investori stratia nervy. Ako sa však ukazuje, skúsení hodleri sa stále držia svojich mincí.

V skutočnosti to bolo dlho naopak, ako sa dalo predpokladať, dlhodobí investori zvyšovali svoje pozície.

Podľa indexu HODL Waves Index k 18. februáru 60,61 % ponuky BTC nebolo zobchodovaných rok alebo dlhšie. Toto číslo je veľmi dôležité. Predtým dosiahol túto úroveň iba dvakrát vo svojej histórii. Ako poznamenal obchodník a investor Alistair Milne, oba prípady sledovali klesajúci trend a predchádzali veľkému odrazu cien.

Len v dvoch prípadoch bol 1 rok + HODL’ing #Bitcoinu vyšší (aktuálne 61 %).

Začiatkom roku 2016, cena v rozmedzí 380-450 $
Polovica 2020, cena ~ 9000 $

Oba časy boli počas dlhšej konsolidácie pred obrovským býčím ťahom

Kurz bitcoinu

Uplynulý týždeň nebol pre trh s kryptomenami veľmi priaznivý. Jeho globálna kapitalizácia opäť klesla pod 2 bilióny dolárov. Pravdepodobne to súvisí s napätím medzi Ukrajinou a Ruskom. Začnime však bitcoinmi.

Vedúca kryptomena včera klesla pod 40 tis. dolárov prvýkrát od 4. februára. V čase písania tohto článku je BTC už nad touto úrovňou, no stále zažíva vysokú volatilitu. Celkovo to nebol veľmi dobrý týždeň pre pôvodnú kryptomenu, ktorá za posledných sedem dní zaznamenala pokles okolo 5 %.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár