Viac ako 60 % investorov DOGE je v pluse

Viac ako 60 % investorov DOGE je v pluse

Cena DOGE sa za 7 dní zvýšila o 97 %. Toto je pravdepodobne dôsledok toho, že Twitter prevzal Elon Musk. Investori dúfajú, že šéf Tesly povedie na Twitteri dogecoinovú revolúciu.

0 komentárov

Newsletter news
DOGE, Twitter a Elon Musk

Akvizícia Twitteru generálnym riaditeľom Tesly a miliardárom Elonom Muskom vygenerovala investorom dogecoinov (DOGE) zisk až 62 %. Táto časť hodlerov je už v pluse.

Cena DOGE vzrástla 26. októbra, keď Musk zmenil svoj Twitter popis na Chief of Twit. Stalo sa tak v ten istý deň, keď navštívil centrálu Twitteru v San Franciscu a oficiálne uzavrel kúpnu zmluvu platformy.

V dôsledku toho sa DOGE zvýšil o 97% na týždennej báze. Až 62 % majiteľov DOGE je pri investícii v pluse. Pre porovnanie, rovnakým úspechom sa môže pochváliť len 54 % bitcoinových (BTC) a 57 % ethereových (ETH) hodlerov.

Udalosti na Twitteri tiež videli trhovú kapitalizáciu spoločnosti DOGE, ktorá prekonala trhovú kapitalizáciu cardana a solany. Dnes je to 16,3 miliardy dolárov. 1 DOGE stojí 0,1176 USD.

Mnoho investorov počíta s tým, že Musk – známy ako fanúšik dogecoinu – nejako integruje kryptomenu s Twitterom. Je možné, že Musk vytvorí napríklad systém tipov na tweet, ktorý bude založený na dogecoinoch.

Dokonca aj generálny riaditeľ a zakladateľ Cardano Charles Hoskinson verí, že teraz existuje „skutočná možnosť“ integrácie Dogecoinu s Twitterom. Alternatívou by bolo kúpiť DOGE cez Twitter.

Elon Musk Pump GIF by YIELD

Aká je šanca?

Prečo si myslíme, že existuje možnosť, že sa splní vyššie uvedené? V januári 2022 začala Tesla akceptovať DOGE ako spôsob platby za nákup svojho tovaru. Musk dôrazne propaguje Dogecoin ako kryptomenu a spôsob platby online.

Jeho spoločnosť na výrobu elektrických vozidiel tiež začala prijímať platby založené na bitcoine. Muskove elektromobily sa dali kúpiť za kryptomeny. A to aj napriek tomu, že generálny riaditeľ rozhodol, že Dogecoin je „vhodnejší na vykonávanie transakcií“ ako BTC.

Tesla tiež stále vlastní bitcoiny. Ako ukazuje najnovšia finančná správa, spoločnosť je, čo sa tejto investície týka, v červených číslach.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár