Viac ako 50 % bitcoinových adries prichádza o peniaze

Krypto investori to momentálne nemajú ľahké cena bitcoinu klesla z maxima 69 000 dolárov o viac ako 75 %. Väčšina altcoinov stráca ešte viac. On-chain analýza nám ukazuje, že väčšina BTC adries je v strate.

od Martin Tkáč

Newsletter news

24,6 milióna bitcoinových adries

Podľa údajov spoločnosti na analýzu blockchainu IntoTheBlock až 24,6 milióna BTC adries v súčasnosti stráca peniaze na svojich investíciách.

To zodpovedá 51 % z celkového počtu adries. 45 % adries, napriek aktuálnej cene Bitcoinu, je stále zelených. Napokon, 4 % z celkového počtu BTC adries sú zhruba na hranici rentability.

Crypto Memes Bitcoin Meme GIF by Crypto GIFs & Memes ::: Crypto Marketing

Koniec medvedieho trhu v nedohľadne?

Po daždi príde slnko, ak sa dá veriť Lucasovi Outumurovi, vedúcemu výskumu v IntoTheBlock. Zdá sa, že medvedí trh sa podľa neho chýli ku koncu. Argumentujú to dátami z predchádzajúcich medvedích trhov. V skutočnosti zakaždým skončili s väčšinou bitcoinových adries so stratou.
Na predchádzajúcom medvedom trhu dosiahol Bitcoin dno v januári 2019 na úrovni približne 3 200 USD. Percento adries so stratou bolo vtedy 55 % a o tri mesiace neskôr začal kráľ kryptomien opäť svoju býčiu dynamiku.

V čase, keď bitcoin dosiahol dno v roku 2015, toto percento vzrástlo až na 62 %. Minulá výkonnosť samozrejme nie je zárukou budúcnosti, ale pri pohľade na minulé medvedie trhy sa zdá, že dno sa približuje.

Súčasné podmienky vo svete kryptomien však nie sú ideálne. S kolapsom FTX je na trhu veľký strach a zdá sa, že čaká na zvyšných veľkých hráčov, ktorí sa už nevedia udržať nad vodou.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár