Viac ako 30 % Kanaďanov plánuje v roku 2024 nakupovať kryptomeny.

Generálny riaditeľ Ontárijskej komisie pre cenné papiere (OSC) Grant Vingoe uviedol, že kanadské úrady plánujú v októbri zverejniť správu, ktorá bude obsahovať údaje o adopciách kryptomien v Kanade. Údajne viac ako 30 % Kanaďanov plánuje nákup kryptomien v roku 2024, dodáva.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Kanada a kryptomeny

Grant Vingoe, generálny riaditeľ Ontárijskej komisie pre cenné papiere, zopakoval technologicky neutrálny postoj Kanady ku kryptomenám, pričom povedal, že mnohí Kanaďania sa v blízkej budúcnosti plánujú stať HODLermi.

V inauguračnom prejave pred Ekonomickým klubom Kanady 6. októbra Vingoe uviedol, že regulačné základy akcií a dlhopisov sa vzťahujú aj na „zmluvy o kryptomenách“, pričom „prevažná väčšina subjektov krytých kryptomenami“ spadá pod jurisdikciu OSC.

„Ako regulátori cenných papierov musíme pracovať na tom, aby sme zabezpečili, že žiadna z charakteristík kryptomenových aktív alebo ich základnej technológie, ani pozitívna ani negatívna vlastnosť, neurčuje náš regulačný prístup,“ povedal

Vingoe. Nie sme tu na to, aby sme vyberali víťazov a porazených z investícií. Sme opatrní a technologicky neutrálni vo vzťahu ku všetkým novým produktom, ktoré prichádzajú na náš trh, a pri ich hodnotení používame rovnakú úvahu,“ dodal.

Ako poznamenal, rastúci trh s kryptomenami, ktorý sa prepojí s finančným systémom, potenciálne predstavuje problém, ako dôvod uviedol kolaps burzy digitálnych aktív QuadrigaCX.

Z vlastného výskumu vieme, že viac ako 30 percent Kanaďanov plánuje na budúci rok kúpiť aktíva v kryptomenách. Výzvou je zabrániť nelegálnym spoločnostiam pôsobiť a ponúkať svoje služby v Kanade. S obmedzeným rozpočtom a obmedzeným personálom presadzovania práva, ktorý pokrýva celé naše kapitálové trhy, môžeme urobiť len toľko. Ale robíme pokroky, povedal.

Pripomeňme, že kanadský regulátor podnikol donucovacie opatrenia proti spoločnostiam zaoberajúcim sa kryptomenami Bybit a KuCoin, pričom do značnej miery tvrdil, že porušujú zákony o cenných papieroch. K 15. augustu je 9 spoločností uvedených na zozname OSC ako registrovaných kryptomenových spoločností, vrátane Fidelity Digital Assets, Newton Crypto a Bitbuy.

Mnoho investorov si pravdepodobne pamätá aj krach QuadrigaCX. História tejto burzy sa dokonca stala stredobodom dokumentu Netflix.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár