metaverse

Viac ako 1000 čínskych spoločností požiadalo o ochrannú známku súvisiacu s Metaverse

od Martin

V novembri vydala Čínska ľudová banka (PBOC) varovanie pred svetom Metaverse a tokenmi NFT. Potom sa zdôraznilo, že tieto dva subjekty budú podliehať osobitnej kontrole. Napriek tejto skutočnosti však viac ako 1 000 čínskych spoločností podalo svoje prihlášky o ochrannej známke produktov Metavers.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Preteky o ochranné známky

Počas novembrového summitu Gou Wenjun, riaditeľ Centra pre analýzu AML a PBOC, varoval pred nebezpečenstvom digitálnych aktív. Pre chýbajúcu fyzickú bezpečnosť môžu byť podľa neho virtuálne peniaze použité na nelegálne finančné aktivity.

Ako príklad uviedol „nezákonné získavanie finančných prostriedkov, finančné pyramídy a podvody“.

Spoločnosti ako Tencent a Huawei sa rozhodli ignorovať varovania PBOC a ponáhľali sa zaregistrovať ochranné známky súvisiace s Metaverse, ako napríklad „Metaverse Satellite“ a „Metaverse Exhibition“.

Podľa South China Morning Post viac ako 1 360 čínskych spoločností požiadalo o ochranné známky súvisiace s Metavers. Celkovo bolo podaných až 8 534 žiadostí.

Tencent povedal, že sa zameria na vývoj podobný metaverse s pokročilým novým herným štúdiom

Korporácie sa spoliehajú na Metaverse

Väčšina žiadateľov sú technologické spoločnosti. Prevládajú veľké korporácie ako spomínaný Huawei a Hisense. Prvý z nich žiada o registráciu „Meta OS„. Hisense prihlásil niekoľko ochranných známok v rôznych segmentoch, ako sú sociálne služby, reklama a veda.

Svoju žiadosť podal aj herný a technologický gigant, Tencent. Zaregistroval takmer sto ochranných známok súvisiacich s Metaverse, vrátane „QQ Metaverse“, „QQ Music Metaverse“ a „Kings Metaverse“.

Varovanie od Čínskej ľudovej banky nebolo jedinečné pre digitálny svet. People’s Daily, oficiálne noviny Čínskej komunistickej strany, kritizovali fenomén Metavers 9. decembra.

Podanie ochrannej známky v novom priestore nebolo pre podnikateľský svet prekvapením. Jedným z argumentov pre to je neustále rastúci dopyt po NFT.

Tržby NFT za posledných sedem dní dosiahli podľa nástroja na sledovanie predaja NFT, Crypto Slam 580,7 milióna dolárov. Na základe výsledkov svojho výskumu budú zisky z predaja nevymeniteľných tokenov v budúcom roku predstavovať 17,7 miliardy USD.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár