Venezuela udelí štipendiá občanom, ktorí sa zaujímajú o kryptomeny

od Martin Tkáč

Kandidát na venezuelského guvernéra sľúbil, že ponúkne štipendiá občanom, ktorí majú záujem o vstup do Technického školiaceho centra pre ťažbu a správu kryptomien.

oKrypte SHOP

Štipendiá občanom

José Alejandro Terán, ašpirujúci guvernér, ktorý zastupuje vládnucu stranu v krajine, spustil iniciatívu v rámci programu La Guaira Digita. Jeho cieľom je urýchliť rast a priniesť ekonomickú stabilitu Venezuele.

Školiace stredisko Terána bude poskytovať špecializované školenia pre štipendistov v oblasti nevymeniteľných tokenov (NFT) a ťažby a obchodovania s kryptomenami. Navyše ju podporia štyri subjekty, a to Národná rada pre kryptomeny (SUNACRIP), Axie Infinity Academy, politická skupina Independientes con Terán a mládež Zjednotenej socialistickej strany Venezuely (JPsuv).

Okrem štipendijných iniciatív kandidát na guvernéra predpokladá vytvorenie „tisíc pracovných miest“:

Mám pocit, že tým, že pomáhame mladým ľuďom budovať viaceré zdroje, zabezpečujeme ekonomickú stabilitu ich rodín. 1 000 pracovných miest ročne, zaregistrujte sa!
Venezuelčania sľúbili Axie Infinity štipendiá na kryptoškoliace kurzy #Venezuela #LatinAmerica #SouthAmerica

Venezuela rýchlo prijíma digitálne aktíva

Terán tiež prisľúbil, že školenie podporované akadémiou Axie Infinity bude zahŕňať inštaláciu a opravu siete, ale aj ťažobné zariadenia a obchodovanie s kryptomenami. Podľa údajov z Chainalysis je Venezuela na siedmom mieste v globálnom indexe adopcie kryptomien.

Generálny riaditeľ investičnej platformy pre kryptomeny spoločnosti Uphold, JP Thieriot, nedávno pre Cointelegraph hovoril o zvyšujúcom sa počte prípadov použitia bitcoinu na latinskoamerickom trhu.

Podľa podnikateľa malo prijatie BTC v Salvádore reťazový efekt v blízkych regiónoch vrátane Venezuely a Kolumbie.

Thieriot tiež verí, že adopcia kryptomien má väčší zmysel pre menšie ekonomiky. Podľa neho je to lepší nápad ako si vytvárať vlastnú digitálnu menu centrálnej banky (CBDC).

Majk Spirit NFT

Venezuela legalizovala ťažbu kryptomien

Koncom roka 2020 zaviedli regulačné orgány vo Venezuele mandát, ktorý upravoval všetky otázky súvisiace s ťažbou BTC a iných digitálnych aktív.

A hoci mandát legalizoval ťažbu kryptomien, všetci obyvatelia, ktorí chcú ťažiť BTC, musia najskôr získať licenciu od SUNACRIP

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár