Veľryby za týždeň kúpili 0,29 % ponuky BTC

od Martin Tkáč

Cena bitcoinu je už viac ako týždeň pod 60 000 $. To podnietilo veľryby vstúpiť do ďalšej nákupnej horúčky. Podľa on.chain údajov lhodobí držitelia a veľryby kúpili 0,29 % z celkovej ponuky len za týždeň.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Veľryby akumulujú BTC

Cena Bitcoinu klesá, stratila približne 20 % svojej hodnoty. Zatiaľ čo takýto razantný pokles ceny v relatívne krátkom čase môže spôsobiť tzv „Slabé ruky„, to nezahŕňa dlhodobých (LTH) držiteľov a veľryby.

Posledná skupina, ktorá sa zvyčajne považuje za 100 až 10 000 BTC, upadla do nákupného šialenstva. Vyplýva to z údajov analytickej spoločnosti Santiment. Využili príležitosť kúpiť bitcoiny za nižšie ceny a nazhromaždili okolo 59 000 coinov len za jeden týždeň, to isté sedemdňové obdobie, počas ktorého bola cena BTC pod 60 000 $.

Niektoré z týchto nákupov s najväčšou pravdepodobnosťou pochádzali od tretej najväčšej veľryby. Anonymný subjekt nakúpil BTC v hodnote približne 375 miliónov dolárov za jedenásť dní.

Stojí za zmienku, že veľryby majú tendenciu kupovať viac mincí, keď sa cena aktíva po nájazde ochladí. Dokonale to ilustruje graf od Santiment. Stalo sa tak v júli a septembri, keď ich akcie klesli. Ako však začali hromadiť prostriedky, cena BTC začala tiež rásť.

Výbery BTC a správanie LTH

V poslednej dobe sa počet BTC vyplatených z búrz začal zvyšovať. Do studenej peňaženky bolo presunutých 23 000 mincí. Navyše, dlhodobí HODleri svoje pozície počas korekcie nepredávali.

Údaje z Glassnode ukázali, že za mesiac znížili svoje podiely len o 0,7 % po tom, čo dosiahli vrchol na úrovni 13,5 milióna bitcoinov.

Krátkodobí HODLeri však viac panikárili zo zvýšenej volatility a predali oveľa viac.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár