Veľryby na trhu ETH sa správajú veľmi zaujímavým spôsobom

Veľryby na trhu ETH sa správajú veľmi zaujímavo

od Simona

Veľryby v sieti Ethereum si vymieňajú obrovské množstvo ETH. Hovoríme o najvyššej jednodňovej aktivite veľkých hráčov od januára.

ETH klesá, čo robia veľkí hráči?

Napriek rozsiahlym stratám na trhu s kryptomenami boli veľryby Etherea zaneprázdnené nákupom a predajom etheru (ETH) rýchlosťou nevídanou od januára tohto roku.

Podľa Santimentu veľkí hráči uskutočnili v stredu celkovo 2 956 transakcií, každá v hodnote viac ako 1 milión dolárov. Ide o najväčšie takéto hodnoty za takmer 5 mesiacov. Spoločnosť dodáva, že veľryby sú zvyčajne definované ako „adresy v hodnote medzi 1 miliónom a 10 miliónmi dolárov“.

Údaje prichádzajú, keď pár ETH / BTC stále vykazuje relatívnu silu. Pomer ETH / BTC je 0,068.

Pred niekoľkými dňami, presnejšie 6. mája, ETH / BTC dokonca dosiahli trojtýždňové maximum a podľa analýzy trhu Cointelegraph tu môže nastať potenciálny zlom, najmä preto, že bitcoiny aj ethereum sa blížia k tomu, čo ich Santiment nazval „Historické nákupné zóny“.

Stojí za zmienku, že od spustenia Beacon Chain, t. j. začiatku prechodu z ETH na algoritmus proof-of-stake, vzrástol ether v porovnaní s bitcoinom takmer o 250 %.

ethereum poplatky

Bitcoinový trh

Neboli to len veľryby Ethereum, ktoré mali plné ruky práce. Podľa Glassnode boli na trhu BTC aktívni aj veľkí investori.

V rozhovore pre Cointelegraph Carlos Gomez, riaditeľ pre investície v kryptomenovom hedžovom fonde Belobaba, povedal, že tento druh trhovej aktivity môže znamenať, že trh s kryptomenami je už blízko dna súčasného klesajúceho trendu.

Gomez poukázal na graf, ktorý podľa jeho názoru ukazuje, že veľryby stále lovia lacné BTC.

tweet

Gomez dodal, že je ťažké povedať, či je dno za nami alebo nie, ale naznačil, že „nedávne fakty ukazujú, že nie sme príliš ďaleko a jediným problémom je, že tu možno budeme musieť fungovať niekoľko týždňov, než kurz opäť vyskočí.“

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár