Veľryby kúpili 90 000 BTC za 25 dní

od Martin Tkáč

Napriek nedávnej volatilite cien bitcoinov sa veľryby rozhodli nahromadiť značný podiel. Nákupom 100 000 mincí za menej ako mesiac teraz vlastnia takmer polovicu obežnej zásoby.

Veľryby majú v obehu takmer 50% BTC

Bitcoinové veľryby sa zvyčajne delia do niekoľkých skupín. Asi najaktívnejšou z nich je tá s peňaženkami obsahujúcimi medzi 100 až 10 000 bitcoinmi. Ich správanie niekedy môže určovať cenové pôsobenie na trhu, pretože veľký predaj za relatívne krátke obdobie môže viesť k významným korekciám.

Podľa Santimenta použili veľryby BTC posledný mesiac na zvýšenie svojho podielu. Ani volatilita vyvolaná Elonom Muskom v polovici mája ich nespomalila.

Naopak, za posledných 25 dní nakúpili o 90 000 bitcoinov viac.

V súčasnosti majú v držbe sedemtýždňové maximum 9,11 milióna bitcoinov, v súčasnosti má celkovú hodnotu 367 miliárd dolárov.

Analytická spoločnosť poznamenala a dodala, že toto pôsobivé množstvo predstavuje „48,7% z celkovej ponuky bitcoinov“.

Kupujú aj menší investori

Okrem veľrýb, ktoré evidentne kupujú viac aktív, v posledných mesiacoch nakupujú aj menší investori. Glassnode poznamenal, že „reakciu malého človiečika na vývoj bitcoinu ako aktíva možno vidieť v distribúcii ponuky“.

Retailové portfóliá sa začali hromadiť viac v polovici roku 2020, keď podkladová kryptomena vstúpila do tretej fázy, kde sa zmenila na „makroekonomické aktívum“.

Peňaženky s menej ako jedným bitcoinom, známe tiež ako „sat stackery“, dnes tvoria takmer 5% z celkovej ponuky. Glassnode ďalej vysvetlil, že v nákupoch pokračujú v štyroch urýchľovacích fázach.

zdroj: pixabay.com, twitter.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár