Veľryby hromadne nakupujú bitcoiny a sťahujú ich z búrz

On-chain analýza čoraz viac ukazuje, že dno medvedieho trhu je za nami. Okrem toho môžete vidieť fázu akumulácie bitcoinových veľrýb.

od Simona

Newsletter news

Veľryby ovplyvňujú bitcoinové more

Glassnode vo svojej týždennej správe z 10. októbra uvádza, že bitcoin v posledných týždňoch „zostal pozoruhodne stabilný“ v porovnaní s tradičnými trhmi aktív, ako sú forex a akcie. Ako dodal, v kontexte zvyšovania úrokových sadzieb centrálnymi bankami, nekontrolovateľnej inflácie a silného amerického dolára má bitcoin nezvyčajne nízku volatilitu.

Spodná časť medvedieho trhu je zvyčajne časom pomalého a stabilného hromadenia zo strany inštitúcií, skúsených investorov a veľrýb.

Správa porovnávala dva grafy: jeden pre medvedí trh medzi septembrom 2018 a aprílom 2019 a obdobie poklesu, ktoré sa začalo v apríli 2022. Oba grafy boli neskutočne podobné – každý s jasnou kapituláciou.

Glassnode tiež vidí prudký nárast v aktivite veľrýb kupujúcich BTC z búrz, čo je tiež signálom akumulácie, keďže kryptomeny sú držané veľkými investormi mimo obchodných platforiem a nie sú pripravené na predaj. Výbery BTC veľrýb z búrz dosiahli úroveň 15,7 tis. BTC, najväčší od júna 2022. Veľryba je definovaná ako entita, ktorá vlastní cez tisíc bitcoinov.

Glassnode tiež použil indikátor s názvom Akumulačné trendové skóre na určenie „súhrnnej intenzity zmien bilancie“ aktívnych obchodníkov za posledných 30 dní. Opatrenie „naznačuje, že došlo k významnej akumulácii zo strany veľkých subjektov“. Ide o ďalšiu podobnosť s rokom 2019.

bitcoin

Okrem toho sa bitcoin naďalej obchoduje pod kľúčovými dlhodobými ukazovateľmi cenového modelu, vrátane 200-týždňového kĺzavého priemeru 23 561 USD a realizovanej ceny 21 204 USD.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár