Veľká Británia chce byť centrom kryptomien

Veľká Británia chce byť centrom kryptomien

0 komentárov

Vláda Spojeného kráľovstva predstavila podrobný plán, ako urobiť zo svojej krajiny globálne centrum kryptomien. Projekt zahŕňa vytvorenie „dynamického“ regulačného rámca pre kryptomeny, stablecoiny a spoluprácu s Royal Mint na vytvorení NFT, ktorý bude vydaný do tohto leta.

Stane sa Veľká Británia centrom kryptomien?

Veľká Británia chce byť „najlepším miestom“ na otvorenie kryptomenových spoločností. Britská vláda v pondelok odhalila podrobnosti o niekoľkých iniciatívach, ktoré majú pomôcť pri realizácii tejto myšlienky. Je známe, že medzi ne patria okrem iného regulácia stablecoinov, legislatíva o „sandboxe infraštruktúry finančného trhu“, spolupráca s Royal Mint v oblasti vydávania NFT a užšia spolupráca s kryptomenovým priemyslom.

Britský kancelár ministerstva financií Rishi Sunak sa k prípadu vyjadril:

„Mojou ambíciou je urobiť zo Spojeného kráľovstva globálne centrum pre technológiu kryptomien a opatrenia, ktoré sme dnes načrtli, pomôžu zabezpečiť, aby spoločnosti boli schopné investovať, inovovať a prosperovať v krajine,“ oznámil.

John Glen, ekonomický tajomník ministerstva financií Spojeného kráľovstva, v pondelok na globálnom summite Innovate Finance diskutoval o vládnom pláne pre kryptomeny.

„Chceme, aby táto krajina bola globálnym centrom, najlepším miestom na svete na zakladanie a rozširovanie kryptomenových spoločností. Ak je tu jeden odkaz, ktorý chcem, aby ste dnes zanechali, je to, že Spojené kráľovstvo je otvorené spoločnostiam zaoberajúcim sa kryptomenami,“ povedal.

V komentári k „podrobnému plánu“, ktorý britská vláda predstavila v pondelok, Glen poznamenal, že „spôsob, akým regulujeme krypto, musí byť dynamický.“

„Reguláciu by sme nemali považovať za statickú, nepružnú vec. Namiesto toho by sme mali uvažovať v zmysle regulačného „kódu“. Je to ako počítačový kód, ktorý v prípade potreby upravíme a prepíšeme,“ vysvetlil.

Britský úrad pre reklamné štandardy má námietky proti reklame na kryptomeny

Potom hovoril o regulácii stablecoinov:

„Môžem potvrdiť, že zavedieme právne ustanovenia zamerané na zavedenie určitých stablecoinov do nášho platobného rámca a zároveň vytvoríme podmienky pre emitentov a poskytovateľov stablecoinových služieb, aby mohli pôsobiť a rásť v Spojenom kráľovstve,“ povedal.

Pokiaľ ide o reguláciu celého trhu s kryptomenami, dodal, že sa to „dostatočne zmenilo na to, aby sme sa pozreli na reguláciu širšieho súboru činností vrátane obchodovania s tokenmi.

Vláda bude spolupracovať s Kráľovskou mincovňou

To sme sa dozvedeli aj v lete tohto roku. Kráľovská mincovňa vydá NFT. Detaily tohto projektu však zatiaľ nepoznáme.

V súvislosti s tým, ako by mohla vyzerať budúcnosť kryptomien v Spojenom kráľovstve, Glen povedal, že „nikto nevie s istotou“.

„Sme na prahu niečoho dôležitého. Máme schopnosť ho formovať a viesť na tomto trhu,“ dodal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár