Veľká Británia chce byť centrom kryptomien

od Simona

Vláda Spojeného kráľovstva predstavila podrobný plán, ako urobiť zo svojej krajiny globálne centrum kryptomien. Projekt zahŕňa vytvorenie „dynamického“ regulačného rámca pre kryptomeny, stablecoiny a spoluprácu s Royal Mint na vytvorení NFT, ktorý bude vydaný do tohto leta.

Stane sa Veľká Británia centrom kryptomien?

Veľká Británia chce byť „najlepším miestom“ na otvorenie kryptomenových spoločností. Britská vláda v pondelok odhalila podrobnosti o niekoľkých iniciatívach, ktoré majú pomôcť pri realizácii tejto myšlienky. Je známe, že medzi ne patria okrem iného regulácia stablecoinov, legislatíva o „sandboxe infraštruktúry finančného trhu“, spolupráca s Royal Mint v oblasti vydávania NFT a užšia spolupráca s kryptomenovým priemyslom.

Britský kancelár ministerstva financií Rishi Sunak sa k prípadu vyjadril:

„Mojou ambíciou je urobiť zo Spojeného kráľovstva globálne centrum pre technológiu kryptomien a opatrenia, ktoré sme dnes načrtli, pomôžu zabezpečiť, aby spoločnosti boli schopné investovať, inovovať a prosperovať v krajine,“ oznámil.

John Glen, ekonomický tajomník ministerstva financií Spojeného kráľovstva, v pondelok na globálnom summite Innovate Finance diskutoval o vládnom pláne pre kryptomeny.

„Chceme, aby táto krajina bola globálnym centrom, najlepším miestom na svete na zakladanie a rozširovanie kryptomenových spoločností. Ak je tu jeden odkaz, ktorý chcem, aby ste dnes zanechali, je to, že Spojené kráľovstvo je otvorené spoločnostiam zaoberajúcim sa kryptomenami,“ povedal.

V komentári k „podrobnému plánu“, ktorý britská vláda predstavila v pondelok, Glen poznamenal, že „spôsob, akým regulujeme krypto, musí byť dynamický.“

„Reguláciu by sme nemali považovať za statickú, nepružnú vec. Namiesto toho by sme mali uvažovať v zmysle regulačného „kódu“. Je to ako počítačový kód, ktorý v prípade potreby upravíme a prepíšeme,“ vysvetlil.

Britský úrad pre reklamné štandardy má námietky proti reklame na kryptomeny

Potom hovoril o regulácii stablecoinov:

„Môžem potvrdiť, že zavedieme právne ustanovenia zamerané na zavedenie určitých stablecoinov do nášho platobného rámca a zároveň vytvoríme podmienky pre emitentov a poskytovateľov stablecoinových služieb, aby mohli pôsobiť a rásť v Spojenom kráľovstve,“ povedal.

Pokiaľ ide o reguláciu celého trhu s kryptomenami, dodal, že sa to „dostatočne zmenilo na to, aby sme sa pozreli na reguláciu širšieho súboru činností vrátane obchodovania s tokenmi.

Vláda bude spolupracovať s Kráľovskou mincovňou

To sme sa dozvedeli aj v lete tohto roku. Kráľovská mincovňa vydá NFT. Detaily tohto projektu však zatiaľ nepoznáme.

V súvislosti s tým, ako by mohla vyzerať budúcnosť kryptomien v Spojenom kráľovstve, Glen povedal, že „nikto nevie s istotou“.

„Sme na prahu niečoho dôležitého. Máme schopnosť ho formovať a viesť na tomto trhu,“ dodal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár