Valkyrie Investments chce spustiť Bitcoin Futures Fund

Valkyrie Investments chce spustiť Bitcoin Futures Fund

od Martin

Valkyrie Investments má záujem o spustenie fondu Bitcoin Futures Fund (XBTO), v e-maile médiám to napísal hlavný investičný riaditeľ Steven McClurf. Príslušná žiadosť bola podaná SEC podľa zákona o cenných papieroch z roku 1933.

Valkyrie Investments a ETF

SEC prvýkrát schválila spustenie ETF, ktoré investujú do futures založených na bitcoine, vlani v októbri. Spoločnosť ProShares bola prvá, ktorá uviedla takýto produkt na trh a Valkyrie spolu s VanEck sa vydali rovnakým smerom. Tieto tri produkty boli podané SEC podľa zákona o investičných spoločnostiach z roku 1940.

Regulačné úrady však minulý mesiac schválili aj prvý futures na bitcoin ETF, ten však vznikol podľa zákona z roku 1933. Išlo o produkt fondovej skupiny Teucrium.

Predseda SEC Gary Gensler chce spolupracovať s trhom s kryptomenami

Generálny riaditeľ spoločnosti Greyscale Investments Michael Sonnenshein v tom čase povedal, že rozhodnutie oslabilo argument SEC na odmietnutie ETF založených na bitcoine, pričom poznamenal, že agentúra predtým uviedla rozdiely medzi zákonom z roku 1940 a 1933 ako odôvodnenie odmietnutia vytvoriť z nich spot. ETF . Dodajme, že Grayscale sa snaží konvertovať svoj Bitcoin Trust (GBTC) na ETF a rozhodnutie SEC o tomto návrhu má padnúť v júli.

Valkyrie je jedným z mála emitentov ETF s cieľom priniesť na trh produkt, ktorý investuje priamo do bitcoinu. Zatiaľ čo takéto investičné nástroje existujú v Kanade, Európe a Latinskej Amerike, americké regulačné orgány zatiaľ odmietli urobiť akýkoľvek pokus o spustenie takéhoto ETF.

Pokiaľ ide o ETF spot BTC, veríme, že dnešné správy nás približujú ku konečnému schváleniu, no váhali by sme, či stanovíme časový harmonogram takéhoto rozhodnutia a namiesto toho by sme radi pokračovali v spolupráci s regulačnými orgánmi, aby sme pomohli naďalej riešiť oprávnené obavy a spolupracovať na pokrok v tejto rýchlo rastúcej triede aktív, povedal McClurg.

Zatiaľ čo vedúci predstavitelia spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami si nie sú istí, kedy môže agentúra schváliť ETF BTC spot, väčšina verí, že nebude spustený tento rok, ale najskôr v roku 2023.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár