Väčšina projektov NFT zlyhá, keď Bitcoin dosiahne 100 000 USD

od Martin Tkáč

Analytik NFT Mateen Soudagar predpovedá, že väčšina návrhov nevymeniteľných tokenov (NFT) utrpí a pravdepodobne skolabuje, ak ceny bitcoinov a etherea stúpnu na 100 000 a 10 000 dolárov.

Podľa Soudagara je 60 % – 75 % existujúcich projektov NFT podvodných. Navyše, keďže špekulanti poháňajú dopyt, mnohí začnú „blázniť“, keďže ceny BTC a ETH rastú.

„Projekty NFT, kde sa ľudia podieľali hlavne na preklápaní, pravdepodobne utrpia. A už to nemôžu dostať späť.“ Soudagar, ktorý sa na Twitteri volá Matty, to povedal svojim 122 000 sledovateľom na sociálnej sieti.

V súčasnosti je na trhu NFT veľký zástup špekulantov. Mnoho nových investorov spanikári, pretože ceny klesajú, čo zvýši tržby. – zdôraznil v dlhej vlákne 22. októbra.

Soudagar verí, že odvetvie NFT sa bude vyvíjať smerom k „vylepšeným hrám a virtuálnym svetom“, ale „projekty s nízkou pracovnou silou zmiznú“.

Na mesiac

Bitcoin sa 20. októbra vyšplhal na rekordných 67 000 dolárov po schválení prvého amerického Bitcoin futures ETF. Hlavná kryptomena sa z minima 30 000 dolárov na konci júla viac ako zdvojnásobila.

Ako je začlenené do predikčného modelu analytika planB, analytici očakávajú, že zapojenie inštitúcie vytlačí cenu do konca roka až na 100 000 USD.

Rovnako tak Ethereum, ktoré v posledných dňoch tiež dosiahlo rekordnú výšku nad 4 000 USD. V štvrtom štvrťroku podľa neho vzrastie na 10 000 dolárov.

Medzitým sa NFT v poslednom čase zhodnotili, pričom objemy obchodov presiahli 15,5 miliardy dolárov z niekoľkých tisícok v roku 2017. Práve vtedy sa podľa DappRadar začal nákup a predaj tokenizovaných digitálnych umeleckých diel.

Sektoru dominuje trh Opensea, ktorý dosiahol celkový objem 9,5 miliardy dolárov, nasledovaný Axie Infinity s 2,7 miliardami dolárov. Obe platformy fungujú na blockchaine Ethereum, rovnako ako väčšina trhov.

Zostávajúca sila NFT

Soudagar vo svojom vlákne na Twitteri načrtol paralely medzi správaním altcoinov v podstate akéhokoľvek iného digitálneho aktíva, ktoré nie je bitcoin a správaním NFT.

Zistil, že mnohé projekty NFT „sledujú rovnaký sentiment“ ako altcoiny prudko klesajú, keď je bitcoin na nájazde, pretože peniaze sa presúvajú z menších coinov do BTC.

Rovnako ako alt dostane hit, keď bitcoin alebo ether dosiahnu historické maximá, tak bude aj NFT. Dobrým altom by sa malo z dlhodobého hľadiska dariť. Rovnako ako nemenné žetóny. – vysvetlil.

Ale to len v krátkodobom horizonte. Matty vyvinul rôzne scenáre pre tých, ktorí vydržia oveľa dlhšie.

Očakáva, že to, čo nazýva „dobré projekty“, bude mať silu prežiť v prípade krachu cien nevymeniteľných tokenov. „Projekty NFT, kde je komunita / tím silná a pokračuje v budovaní, si môžu udržať záujem,“ povedal Soudagar. Dodal, že umenie aj „super vzácne / ikonické NFT majú dobrú šancu“ udržať medvedie vlny na dosiahnutie rastu.

Soudagar však nevsádza na všetky z nich. Navrhuje tiež alternatívu, v ktorej ceny NFT porastú, ak očakávaný býčí trh na trhu s kryptomenami potrvá niekoľko mesiacov.

Už sa to stalo začiatkom tohto roka, keď ceny NFT stúpali pod vplyvom eufórie a šialeného mainstreamového mediálneho pokrytia.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár