Väčšina kryptomien je „junk“, hovorí JPMorgan

Väčšina kryptomien na trhu je „junk“ a reálne využitie digitálnych mien je málo rozvinuté. Toto je názor Umara Farooqa, vedúceho oddelenia blockchainu v JPMorgan.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Počas seminára Green Shoots, ktorý organizoval menový úrad Singapuru, Farooq poznamenal, že predpisy nedržia krok s rozvojom odvetvia. To odradilo mnohé tradičné finančné inštitúcie od účasti na trhu.

Väčšina kryptomien je stále nevyžiadaná, naozaj. Okrem, povedal by som, niekoľkých desiatok tokenov. Všetko ostatné spomenuté je buď humbuk, alebo očividný scam.

Generálny riaditeľ Onyx sa tiež domnieva, že technológia kryptomenového priemyslu nie je dostatočne zrelá na to, aby sa dala použiť v TradFi. Napríklad na transakcie s vysokou hodnotou medzi inštitúciami alebo na hosťovanie produktov, ako sú tokenizované bankové vklady.

Všetky tieto veci potrebujú dozrieť, aby ste z nich mohli vyrobiť produkt. K tomu sme sa ešte nedostali. Väčšina peňazí vo Web3 sa dnes, v súčasnej infraštruktúre, používa na špekulatívne investície.

JPMorgan a kryptomeny

Pripomeňme, že v októbri 2020 JPMorgan oživil projekt JPM Coin stablecoin a vytvoril jednotku Onyx s približne stovkou zamestnancov pod vedením Farooq.

V marci 2021 otvorila finančná holdingová spoločnosť viac ako 50 pracovných miest v oblasti blockchainu. O štyri mesiace neskôr JPMorgan ešte viac rozšíril nábor technologických špecialistov.

V apríli generálny riaditeľ JPMorgan Jamie Dimon uznal hodnotu blockchainových a DeFi aplikácií.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár