Väčšina držiteľov NFT investuje do týchto aktív kvôli prestíži

NFT majú veľké množstvo využití. Držitelia tohto typu aktív sa môžu napríklad zúčastňovať na exkluzívnych podujatiach alebo získať prístup k prémiovým opciám na príslušné služby. Príkladom je nedávno oznámená kampaň na špeciálny playlist na Spotify. Niektorí investori kupujú tieto typy tokenov v nádeji, že znásobia zisk z ich ďalšieho predaja, zatiaľ čo iní ich kupujú čisto pre prestíž. Platforma Metajuice nedávno uskutočnila prieskum s cieľom zistiť motívy, ktoré vedú investorov k nákupu NFT.

od Martin

Newsletter news
Aké sú dôvody nákupu NFT?

Hoci sektor NFT v porovnaní s predchádzajúcimi dvoma rokmi stratil veľký záujem, nekonvertibilné tokeny si stále nachádzajú svojich kupcov. Platforma Metajuice, uskutočnila prieskum o motívoch, pre ktoré sa ľudia rozhodujú pre nákup nezameniteľných tokenov. Prieskumu sa zúčastnilo viac ako 6 000 držiteľov NFT. Podľa údajov sa takmer 75 % zberateľov nezameniteľných tokenov rozhodlo pre nákup kvôli ich štatútu, špecifickosti a vzhľadu.

Navyše, presne 74 % opýtaných priznalo, že investovanie do NFT so sebou prináša osobitný status, ktorý im vlastníctvo takéhoto aktíva dáva. Pokiaľ ide o motiváciu, ktorá sa zužuje na zisk z ich ďalšieho predaja, vyhlásilo 13 % opýtaných.

Jeden z respondentov, ktorý sa podpísal prezývkou „Flexfactor“, sa podelil o svoje tvrdenie, že jedinečnosť a vyniknutie nad ostatnými spôsobuje, že sa oplatí vstúpiť na tento trh. Ako napísal vo svojej odpovedi na prieskum:

Páči sa mi, že je menej pravdepodobné, že narazím na ľudí s rovnakým tovarom ako ja. Páči sa mi byť jedinečný a vyniknúť. S NFT, keď vidím niekoho iného s ním, cítim solidaritu.

Väčšina držiteľov NFT investuje do týchto aktív kvôli prestíži

John Burris, generálny riaditeľ platformy oznámil, že je presvedčený, že byť majiteľom NFT, ktorý sa môže dodatočne zobraziť napríklad na profilovej fotografii na konkrétnej sociálnej sieti, má pridanú hodnotu. Ako uviedol, takýto jav vytvára v metaverse „spoločnú predstavu o trendoch založených na statuse“.

Ľudia chcú vlastniť práva na objekty, ktoré zvyšujú ich vnímaný status. Svedčí o tom skutočnosť, že sa objavia v metaverse, pretože NFT sú kľúčovou súčasťou tohto

– dodal.

Pred časom sa k otázke existencie nezameniteľných tokenov vyjadril generálny riaditeľ a spoluzakladateľ platformy Real Vision Raoul Pal. Je presvedčený, že NFT budú predstavovať akýsi vyšší status analogický exkluzívnym nehnuteľnostiam. 20. februára bolo na YouTube zverejnené hodinové video, v ktorom Pal vysvetľuje, že vlastniť tokeny z najlepších zbierok, ako sú CryptoPunks a Bored Ape Yacht Club, sa už stalo symbolom statusu v kryptomenovom priestore.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár