V USA určí budúcnosť kryptomien zákon o infraštruktúre

od Martin Tkáč

Napriek tomu, že líderka Demokratickej strany Nancy Pelosi očakáva, že teraz slávny zákon o infraštruktúre vstúpi do platnosti rýchlo, ostatní politici v skupine sa rozchádzajú v názore, či zákon implementujú pred finalizáciou podmienok budúceho sociálneho balíka vo výške 3,5 bilióna dolárov.

Zákon o infraštruktúre

Podľa agentúry Reuters, Pelosi vyjadrila presvedčenie, že zákon bude prijatý ešte tento rok. Ukazuje sa, že to nie je také isté.

Pripomeňme, že návrh zákona prešiel Senátom s podporou oboch strán, demokratov aj republikánov 10. augusta. Nové predpisy ukladajú finančným sprostredkovateľom prísne požiadavky týkajúce sa vykazovania odoslaných finančných prostriedkov vrátane kryptomien.

Nádej bola pozmeňujúci a doplňujúci návrh, ktorý navrhol senátor Pat Toomey a za ktorým stoja senátori Cynthia Lummis, Rob Portman, Mark Warner, Kyrsten Sinem a Ron Wyden. Cieľom tohto zákona bolo oslobodiť od zákona validátorov, programátorov a operátorov uzlov. Nakoniec to nebolo zapracované do novej legislatívy.

Stále existuje nádej?

Nie je však všetko stratené. Celý akt o infraštruktúre teraz čelí odporu niektorých politikov, ktorí sa domnievajú, že legislatívny proces by mal byť pozastavený až do ukončenia rokovaní o inom zákone o dobrých životných podmienkach a klíme, ktorý má hodnotu až 3,5 bilióna dolárov.

„V súčasnosti pracujeme so senátom a bielym domom na zmenách tejto historickej legislatívy,“ povedal Pelosi pre médiá.

3,5 bilióna dolárov je číslo, ktoré nám poslal senát a prezident. Samozrejme, musí dôjsť k určitým zmenám v rokovaniach, čím skôr, tým lepšie, aby sme si mohli vybudovať konsenzus a napredovať, dodala.

S odvolaním sa na blížiace dosiahnutie limitu dlhu USA a možná tzv. vládna odstávka informovala, že Kongres sa touto otázkou bude zaoberať budúci týždeň. Republikáni sú proti ďalšiemu zadlžovaniu.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár