V USA sa začínajú verejné konzultácie o regulácii trhu s kryptomenami

od Martin Tkáč

V utorok ministerstvo financií USA oznámilo spustenie verejnej konzultácie o výkonnom nariadení prezidenta Joea Bidena o digitálnych aktívach.

NEWSLETTER okrypte.sk
Americké úrady sa pýtajú občanov na kryptomeny

„Pre spotrebiteľov môžu digitálne aktíva priniesť potenciálne výhody, ako sú rýchlejšie platby, ako aj potenciálne riziká vrátane rizika podvodu,“

-povedala Nellie Liang, námestníčka ministerstva financií pre národné financie

„Ministerstvo financií sa snaží zúročiť znalosti Američanov a účastníkov trhu tým, že žiada o verejné pripomienky, keď sa zapojíme do tejto dôležitej práce“

-dodala

konzultácie o kryptomenách v USAVyhlášku „Zabezpečte zodpovedný rozvoj digitálnych aktív“ podpísal Biden 9. marca a stanovila ciele americkej politiky v oblasti digitálnych aktív, akými sú bitcoiny, ether a stablecoiny. Prezident požiadal niekoľko vládnych agentúr, aby sa začali touto otázkou zaoberať.

Teraz sa začína fáza verejných konzultácií, ktorá potrvá do 8. augusta.

V oznámení sa spomínali ciele Bidenovej administratívy.

Toto sú:

A. Ochrana amerických spotrebiteľov, investorov a podnikov

B. Ochrana Spojených štátov a globálnej finančnej stability a zmiernenie systémového rizika

C. Zmiernenie nezákonného financovania a hrozieb národnej bezpečnosti vyplývajúcich zo zneužívania digitálnych zdrojov

D. Posilnenie vedúcej pozície USA v globálnom finančnom systéme a technologickej a ekonomickej konkurencieschopnosti, a to aj prostredníctvom zodpovedného rozvoja inovácií v oblasti platieb a digitálnych aktív

E. Podporovať prístup k bezpečným a cenovo dostupným finančným službám

F. Podpora technologického pokroku, ktorý podporuje zodpovedný rozvoj a využívanie digitálnych zdrojov

Spolu s týmito politickými cieľmi dal Biden pokyn vládnym agentúram, vrátane Agentúry na ochranu životného prostredia, aby mu predložili správy o téme do 180 dní od vydania jeho nariadenia. Očakáva sa, že úradníci budú skúmať vplyv kryptomien a mechanizmov konsenzu blockchainu na životné prostredie, ako je Proof of Work a Proof of Stake na spotrebu energie v krajine.

Guvernér Kalifornie Gavin Newsom podpísal v máji podobný dekrét, ktorý nariaďuje štátnym agentúram, aby preskúmali trh s kryptomenami a odporučili spôsoby, ako ich začleniť do systémov riadenia štátu.

Ako môžete vidieť, USA začali brať regulácie trhu s kryptomenami vážne. Z dlhodobého hľadiska by to mohlo posilniť odvetvie.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár