V USA bol pripravený ďalší návrh zákona na reguláciu trhu s kryptomenami

V USA bol pripravený ďalší návrh zákona na reguláciu trhu s kryptomenami

od Martin

Americkí politici zintenzívňujú svoje úsilie poskytnúť kryptomenovému priemyslu vhodný regulačný rámec. Nový návrh zákona, ktorý do Kongresu predložila skupina amerických senátorov Debbie Stabenow, John Boozman, Cory Booker a John Thune, je ďalším krokom týmto smerom.

NEWSLETTER okrypte.sk
Opäť úprava

Je to práve zákon o ochrane spotrebiteľa digitálneho tovaru, v ktorom je nový regulačný pojem: digitálny tovar. Tieto aktíva budú pod jurisdikciou americkej komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC). Tento regulátor bude mať „právomoc regulovať obchodovanie s digitálnym tovarom“, zavedie a presadí primerané regulácie pre účastníkov trhu.

Návrh zákona naznačuje, že „digitálne komoditné platformy“ budú musieť spĺňať „rovnaké štandardy ako tradičné finančné inštitúcie“.

Senátorka Stabenow hovorila o možných dôsledkoch nadobudnutia účinnosti nového zákona.

Každý piaty Američan použil digitálne aktíva alebo s nimi obchodoval, no týmto trhom chýba transparentnosť a zodpovednosť, ktorú očakávajú od nášho finančného systému. Príliš často vystavuje Američanov riziku. Preto uzatvárame regulačné medzery a požadujeme, aby tieto trhy fungovali podľa jednoduchých pravidiel, ktoré chránia zákazníkov a udržujú náš finančný systém v bezpečí.

– vysvetlila.

Samotné kryptomenové spoločnosti už dlho žiadajú úrady o jasné nariadenia a právny rámec, aby konali v súlade s americkými predpismi. Zdá sa, že CFTC bude pravdepodobnejšie hovoriť s kryptomenovými spoločnosťami ako Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC).

Senátori sa domnievajú, že americkí investori do kryptomien potrebujú federálny regulačný rámec, najmä keď tento sektor neustále rastie. V opačnom prípade sa zákonodarcovia domnievajú, že regulácia na úrovni štátu nemusí „poskytovať“ ochranu spotrebiteľa.

regulacia USA

Zákon bude vyžadovať, aby sa spoločnosti zaregistrovali v CFTC, zabránili „obchodným podvodom“, integrovali „štandardy reklamy a zverejnili informácie o potenciálnych rizikách obchodovania s digitálnym tovarom“.

Americký senátor Boozman je presvedčený, že „digitálne aktíva a technológia blockchain sa už zmenili a budú aj naďalej meniť spôsob, akým fungujú globálne trhy. Tento rýchlo rastúci trh je však v súčasnosti do značnej miery regulovaný spleťou zákonov na štátnej úrovni. Jednoducho to nie je účinný spôsob ochrany spotrebiteľov pred podvodmi.“

Reakcia na zákon

Samotný Bankman Fried, generálny riaditeľ hlavnej kryptomenovej burzy FTX, návrh zákona privítal. Prostredníctvom Twitteru označil projekt za pokus „zabezpečiť jasný federálny dohľad“ nad rodiacou sa triedou aktív. Používatelia kryptomien však poznamenali, že návrh zákona bude vyžadovať, aby sa spoločnosti zaregistrovali v CFTC. Okrem toho bolo uvedené, že orgány musia pripraviť lepšiu definíciu digitálnej komodity.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár