V tomto luxusnom hoteli zaplatíte bitcoinom a ethereom

od Martin Tkáč

Počet spoločností, ktoré za ponúkané služby akceptujú platby kryptomenou, neustále rastie. K tejto skupine sa pridali Chedi Andermatt, luxusný hotel vo Švajčiarsku.

Kryptomeny v srdci Álp

Chedi Andermatt je luxusný 5-hviezdičkový hotel vo švajčiarskom meste Andermatt. Nachádza sa v srdci Álp a svojim zákazníkom ponúka 123 izieb s nádherným výhľadom na hory. Rezort plánoval prijatie kryptomien ako možnosti platby už takmer štyri roky. Vedenie hotela toto rozhodnutie odložilo kvôli kolísaniu kurzu a z obavy o bezpečnosť transakcie.

Podľa miestneho portálu Blick, Chedi Andermatt umožnila svojmu klientovi platiť za jeho služby prostredníctvom dvoch kľúčových kryptomien. Odteraz budú môcť hostia platiť svoje účty bitcoinom a ethereom, ak budú za pobyt zaplatené nad 200 CHF (218 dolárov). Vzhľadom na skutočnosť, že cena za jednu noc v dvojlôžkovej izbe v Chedi Andermatt je viac ako 600 dolárov, bude to určite atraktívna alternatíva platby pre mnoho ľudí.

Jean-Yves Blatt je generálnym riaditeľom spoločnosti Chedi Andermatt. Nedávno predstavené zmeny komentoval takto:

Vzhľadom na rastúcu popularitu kryptomien sme hrdí na to, že sme prvým švajčiarskym hotelom, ktorý akceptoval platby kryptomenami ako osvedčený a bezpečný spôsob.

Napriek tomu, že Chedi Andermatt bol prvým, kto urobil takýto krok na švajčiarskom trhu, nie je to prvá taká iniciatíva na medzinárodnej scéne. Ako v júli informoval portál CryptoPotato, Pavilions Hotel & Resort umožnil svojim klientom rezervovať si ubytovanie pomocou viac ako 40 kryptomien.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár