V sieti Solana je už 2,5 miliardy USDC

od Martin Tkáč

Sieť Solana zaznamenala v tomto roku obrovský parabolický rast. Zdá sa však, že k takémuto rýchlemu rozvoju prispieva nielen sektor NFT. Celkový objem USDC vydaných v reťazci dosiahol 2,5 miliardy dolárov.

USDC na Solane

Podľa údajov prieskumníka blokov spoločnosti Solana je súčasná ponuka online USDC už 2,5 miliardy dolárov. Prípad komentoval spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Circle, ktorá stojí za stablecoinom. Jeremy Allaire odhalil, že „USDC na Solane sa za týždeň zvýšil z 1 miliardy dolárov na 2 miliardy dolárov v obehu“.

1 / Dlhé vlákno o rýchlom raste USDC na Solane a prečo je to dôležité v budúcnosti v oblasti platieb, bankovníctva a kapitálových trhov. Po prvé, len za týždeň USDC na Solane vyskočila z 1B na 2B v obehu. Wow!

Generálny riaditeľ tiež dodal, že úsilie vynaložené na vydanie USDC v spoločnosti Solana je súčasťou ich plánu na zavedenie „viacreťazcového USDC, vytvárania partnerstiev s niekoľkými dôležitými reťazcami“. Solana bola jedným z prvých vybraných projektov kvôli „škálovateľnosti, rýchlosti a nákladovej efektívnosti reťazca“

2 / Pred viac ako rokom sme sa pustili do snahy o zavedenie Multichain USDC, vytvárania partnerstiev s niekoľkými dôležitými rozvíjajúcimi sa reťazcami. Jednou z prvých bola Solana, kde sme boli nadšení rozsahom, rýchlosťou a nákladovou efektívnosťou, ktorú môže reťazec priniesť USDC.

100x návratnosť investícií za rok

V každom prípade nové udalosti na Solane, vrátane rastúceho počtu USDC, určite mali vážny vplyv na cenu pôvodného tokenu SOL. Solana umožnila investorom dosiahnuť od začiatku roka viac ako 100 -násobnú návratnosť investícií. To znamená, že šťastní investori, ktorí 1. januára vložili do tohto tokenu 1 000 dolárov, dnes majú vo svojom portfóliu tokeny v hodnote takmer 140 000 dolárov.

Okrem toho projekt pred niekoľkými dňami dosiahol ďalší rekord v histórii nad 200 dolárov. Stojí za zmienku, že ešte v auguste stál SOL menej ako 100 dolárov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár