V sieti Cardano bol vytvorený kľúčový uzol Cardano 1.35.0.Ide o dôležitý krok v hard forku Vasil

od Martin Tkáč

Tím Input Output, ktorý je hybnou silou decentralizovanej platformy Cardano (ADA), teraz vytvoril uzol Cardano 1.35.0. Ide o dôležitý krok k implementácii hard forku Vasil.

NEWSLETTER okrypte.skInput Output Global a Cardano 1.35.0

Tím Input Output Global (IOG) už skôr oznámil, že hard fork Vsil bude odložený z júna 2022 na neskorší dátum. Dôvod? Niektoré menšie chyby, ktoré boli nedávno objavené.

Vývojári sú teraz v procese prípravy vydania testnetu ADA. Je známe, že návrh na aktualizáciu testovacej siete bude implementovaný a nadobudne platnosť, keď s ním bude súhlasiť 75 % všetkých prevádzkovateľov v sieti.

Vydanie Cardano Node 1.35.0 je pre komunitu ADA obrovským úspechom. Ide o dôležitý míľnik na ceste k hard forku Vasil.

Hlavný vývojový tím IOG uviedol:

Máme kompletný kód všetkého základného softvéru Cardano. Nový kód Plutus v2 (vrátane nového CIP, ktorý výrazne zlepšuje výkonnosť smart kontraktov) bol úspešne testovaný s veľmi pozitívnymi výsledkami z hľadiska efektívnosti a nižších nákladov.

Po tomto kroku prebiehajú prípravy na vydanie testnetu. Bolo tiež oznámené, že komunity Stake Pool Operation (SPO) podporujú testovaciu sieť Vasil a boli informované, že nový uzol je teraz pripravený na implementáciu v testovacej sieti.

Tento upgrade nie je ľahké implementovať. Vývojový tím preto vynaložil maximálne úsilie, aby počas celého procesu konal „dôsledne a pedantne“:

Dôvod, prečo sme tak opatrní, je ten, že hlavným záujmom je uistiť sa, že bezpečnosť ekosystému ADA spolu s jeho partnermi je na mieste.

Cardano 1.35.0

Cardano a plánované zmeny

Cardano je proof-of-stake blockchain platforma, ktorá sa spolieha na overený bezpečný blockchain protokol. Bezpečná blockchain sieť umožňuje Cardanu byť decentralizovanou sieťou.

Blockchain protokol sa nazýva Ouroboros a zabezpečuje jeho škálovateľnosť bez ohrozenia systémov zabezpečenia siete.

Aktualizácia blockchainu Vasil pomôže zlepšiť výkonové schopnosti systému proof-of-stake (PoS) založeného na Ouroboros.

Vasil Hard Fork mal byť zverejnený na konci júna, no kvôli menším chybám bola aktualizácia odložená na neskorší dátum. Podľa aktuálneho harmonogramu sa hard fork má uskutočniť koncom budúceho mesiaca.

zdroj: bitcoinist.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár