V Salvádore sa buduje vzdelávacie centrum BTC

El Salvador, krajina, kde sa bitcoin stal zákonným platidlom sa stal aj domovom vzdelávacieho centra pre kryptomeny. Ide o zvýšenie vedomostí o technológiách a výhodách BTC medzi občanmi.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

BTC vzdelávacie centrum

Nové centrum spustila Paxful, platforma na výmenu bitcoinov typu peer-to-peer, pod názvom „La Casa Del Bitcoin“. Poskytne „bezplatné a dostupné vzdelávacie príležitosti“ o tom, ako funguje bitcoinová sieť, a zároveň pomôže študentom dozvedieť sa o prípadoch použitia BTC prostredníctvom rôznych tematických podujatí a stretnutí.

Zatiaľ čo komunita BTC bola nadšená zákonom o bitcoinoch prijatým v Salvádore v roku 2021, obyvateľstvo krajiny si nebolo isté, čo si o tom všetkom myslieť. V mesiacoch, ktoré predchádzali implementácii zákona, sa dokonca konali veľké demonštrácie proti prezidentovi Bukelemu, ktorý bol vo veľkej miere proti používaniu bitcoinu ako meny.

Zdá sa však, že túto námietku podporilo nedostatočné vzdelávanie v oblasti bitcoinov. Štúdia z minulého roka zistila, že zatiaľ čo 7 z 10 Salvádorčanov bolo proti novému zákonu, 9 z 10 tiež len málo alebo vôbec nerozumelo týmto druhom majetku.

Výhody primárnej kryptomeny sa však môžu pre krajinu ukázať ako obrovské. Napríklad prezident Nayib Bukele odhaduje, že Salvádor by mohol ušetriť až 400 miliónov dolárov, ak by na platby namiesto Western Union použil bitcoiny.

Asi 70 % obyvateľov krajiny dostáva remitencie zo zahraničia, čo predstavuje takmer štvrtinu HDP Salvádoru.

„Nie je žiadnym tajomstvom, že bitcoin formuje budúcnosť financií v Salvádore a mimo neho,“ povedal Ray Youssef, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Paxful. Vzdelávanie je aj naďalej kľúčovou hnacou silou globálnej adopcie bitcoinov, “ dodal, pričom zdôraznil dôležitosť centra Salvadoru v tomto procese.

bitcoin vzdelavacie centrum

Zamerajte sa na malé podniky

Zatiaľ čo text zákona o bitcoinoch naznačoval, že akceptovanie BTC spoločnosťami je povinné, iba malý počet obchodov v praxi akceptuje pôvodnú kryptomenu.

Alexandra Dumitru, konzultantka pre kryptomeny so sídlom v Salvádore, hovorí, že táto prax je stále vyhradená predovšetkým pre gigantov ako Starbucks, siete McDonald’s a ďalšie veľké spoločnosti „s technologickými tímami na implementáciu“ bitcoinových platieb.

Centrum Paxful sa preto zameria na pomoc malým podnikom pripojiť sa k sieti kryptomien.

Toto je historická príležitosť pre Salvádor. Krajina sa môže v priebehu tohto desaťročia stať technologickým centrom regiónu. Využije to? Medzinárodné inštitúcie, ktorým sa nepáči pokrok v oblasti prijímania BTC, ubližujú úradom.

Minulý mesiac MMF vyzval Salvador, aby odstránil bitcoiny ako zákonné platidlo, pričom uviedol potenciálne hrozby pre ekonomickú stabilitu. Vláda doteraz tomuto tlaku nepodľahla.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár