V nedávnom rozhovore Jack Dorsey, vysvetlil, prečo viac verí v úspech Bitcoinu ako v Ethereum

0 komentárov

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Jack Dorsey vysvetľuje, prečo má BTC väčší potenciál ako ETH

Dorsey hovoril o vyššie uvedenej téme v rozhovore s Michaelom J. Saylorom, spoluzakladateľom, prezidentom a generálnym riaditeľom spoločnosti Business Intelligence MicroStrategy Inc, kótovanej na burze Nasdaq.

Obaja hovorili na podujatí „Bitcoin pre korporácie“ 1. a 2. februára 2022.

Je to zámerné a predvídateľné. Bitcoin dostáva veľa úderov, najmä v mainstreamových médiách, začal Dorsey.

Pripustil tiež, že „Ethereum rastie veľmi, veľmi rýchlo v porovnaní s BTC, ale otázkou zostáva, aký bude konečný výsledok týchto krokov.“

Dodal však, že prostredie bitcoinu je „veľmi opatrné“ v tom, ako sa kryptomena vyvíja. Tento postoj spomaľuje vývojový proces, ale „pomalšie veci majú tendenciu pokračovať a sú oveľa predvídateľnejšie v smere, ktorým idú.

Sú oveľa bezpečnejšie.“ V očiach tvorcu Twitteru to v konečnom dôsledku posilňuje užitočnosť bitcoinu „viac ako čokoľvek iné“.

Povedal, že „je to cieľavedomosť, ktorá robí z bitcoinu pre mňa potenciálnu internetovú menu a dáva mi toľko sebadôvery ako majiteľovi firmy, ako osobe, ktorá vedie jednu z týchto spoločností ktoré podporujú prijatie BTC. Na trhu budú slúžiť miliardám ľudí v nasledujúcich desaťročiach.“

Má Dorsey pravdu?

Hovorí šéf Twitteru správne o Bitcoine? Dnes je ťažké jednoznačne odpovedať na túto otázku. Je však potrebné pripomenúť, ako poznamenávajú kritici BTC, že v histórii sa len zriedka stalo, že priekopnícke riešenia zostali lídrami na trhu dlhšie.

Ethereum dnes navyše stojí za skutočným využitím blockchainu na trhu DeFi, NFT či DAO. To výrazne posilňuje jeho postavenie.

Či má Dorsey pravdu alebo nie, sa zrejme dozvieme až o pár rokov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár