The Merge teoreticky zníži bezpečnosť Etherea, domnieva sa odborník na kybernetickú bezpečnosť

V máji zlyhalo 1,2 milióna transakcií Ethereum

0 komentárov

Len v máji sa počet neúspešných Ethereum transakcií zvýšil o ďalších 1,2 milióna. To je o 200 000 viac ako v predchádzajúcom mesiaci a viac ako 2 % všetkých chybných transakcií v histórii.

NEWSLETTER okrypte.sk

1,2 neúspešných transakcií v sieti Ethereum

Podľa Blockchair zlyhalo v období od 1. mája do 31. mája presne 1 228 131 transakcií Ethereum.

Neúspešné obchody môžu mať mnoho rôznych príčin. Môžu byť nesplnené, napríklad ak sú podpísané nesprávnym odosielateľom alebo ak sa niekto pokúsi poslať negatívne prostriedky.

Môžu byť tiež spôsobené nedostatočnými finančnými prostriedkami od odosielateľa na pokrytie transakčných poplatkov. Vysoké tarify boli dlho problémom pre Ethereum, pričom náklady na plyn sa začiatkom mesiaca zvýšili na 474,57 gwei. Napriek tomu na konci mesiaca klesol na najnižšie úrovne od júla 2021.

Plyn je abstraktná jednotka používaná na meranie výpočtových nákladov rôznych transakcií v sieti Ethereum. Minimálny transakčný poplatok je vždy 21 000 plynu, ale cena za ETH / gwei sa môže líšiť v závislosti od dopytu siete.

Všetky z 1,2 milióna neúspešných transakcií mali nenulové poplatky za plyn. Za prvé tri dni v mesiaci bolo neúspešných viac ako 83-tisíc prevodov.

V apríli na Ethereu zlyhal približne 1 milión transakcií a v marci ďalší milión. Žiaľ, v prípade neúspešných transakcií odosielateľ stále nedostane prostriedky pridelené na platbu.

5 neúspešných obchodov tento mesiac stálo viac ako 3 ETH, čo je v súčasnosti okolo 6 000 $.

Vitalik Buterin tvrdí, že transakčné náklady Etherea výrazne klesnú po „The Merge“, teda modernizácii siete na preukázanie podielu.

Ethereum

Optimizmus vydal svoj žetón riadenia

Optimizmus, blockchain vrstvy 2 navrhnutý tak, aby boli transakcie Ethereum oveľa rýchlejšie a lacnejšie, spustil v utorok svoj token riadenia OP.

Celková zásoba OP je 4 294 967 296 žetónov, ktoré sú rozdelené do nasledujúcich kategórií.

  • 20 % pôjde na spätné financovanie verejných statkov.
  • 25 % je vyhradených ako ekosystémové fondy vrátane manažmentu, partnerstva, počiatočného kapitálu a nepridelených fondov.
  • 19 % bude v rukách oprávnených používateľov.
  • Investori a hlavní sponzori pôjdu na 17 % a 19 %.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár