V argentínskej provincii Mendoza môžete platiť dane kryptomenami

V Argentíne prebieha prijímanie kryptomien. Už niekoľko dní môžu občania Mendozy platiť dane pomocou stablecoinov.

od Simona

Newsletter news

Provincia Mendoza podporuje prijatie kryptomien

O uvedenom informovala Daňová správa Mendoza. V oznámení sa zdôraznilo, že nová iniciatíva je „strategickým cieľom modernizácie a inovácií“. Daňovníkom poskytuje „rôzne spôsoby plnenia daňových povinností“. Zatiaľ však služba daňovej správy podporuje len stablecoiny (daň nezaplatíte napríklad bitcoinom alebo ethereom). Je možné, že v budúcnosti sa výber kryptomien rozšíri aj o ďalšie tokeny či coiny.

Proces platby je intuitívny. Dá sa to urobiť s kryptomenovými peňaženkami Binance, Bybit a Ripio. Daňovník, ktorý chce zaplatiť daň kryptomenou, dostane na uvedenú adresu QR kód určený na túto konkrétnu platbu s daným počtom stablecoinov. Digitálne meny sa potom prevedú na pesos. Úrad už dostáva fiat menu, nie blockchain aktíva. V poslednej fáze daňová správa Mendoza po pripísaní platby zašle daňovníkovi potvrdenie.

argentína mendoza

Adopcia kryptomien v Argentíne

Toto nie je jediná iniciatíva, ktorá dokazuje, že trh s kryptomenami v Argentíne sa dynamicky rozvíja. Spoločnosť Mastercard začiatkom tohto mesiaca oznámila, že uvádza na trh platobnú kartu, ktorá umožňuje platiť kryptomenami. Trh digitálnych mien založený na blockchaine zažíva boom najmä kvôli nestabilnej ekonomike. Vláda krajiny dlhodobo zápasí s vysokými cenovými skokmi. Náladu určite nezlepšila júlová demisia ministra hospodárstva Martina Guzmána.

Dnes je 37,3 % obyvateľov krajiny v zúfalej situácii, pod hranicou chudoby. Sam Tether, emitent stablecoinu USDT, v správe zaslanej Cointelegraphu naznačil výhody svojho projektu, na ktoré poukazujú Argentínčania:

„USDT umožňuje Argentínčanom získať prístup ku skutočne globálnemu finančnému systému a oslobodzuje ich od miestnych čiernych trhov s veľmi obmedzenou likviditou. Umožňuje im tiež držať pripútanie takým spôsobom, že vláda nemôže skonfiškovať prostriedky, na rozdiel od miestnych bankových účtov.“

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár