V americkom senáte bol schválený zákon o infraštruktúre

od Martin Tkáč

Americký senát prešiel zákonom o infraštruktúre. Bohužiaľ to stále nevysvetľuje problémy s kryptomenami.

Senátom prešiel zákon o infraštruktúre

Senát schválil HR 3684, spoločný demokratický a republikánsky návrh zákona. Výsledkom je, že na výstavbu ciest, mostov a veľkých infraštruktúrnych projektov pôjde až 1 bilión dolárov. Ide o nápad, ako naštartovať ekonomiku po kríze covid.

Problém je v tom, že návrh zákona tiež navrhuje zavedenie prísnejších pravidiel pre spoločnosti s kryptomenami a rozšírenie požiadaviek na podávanie správ pre maklérov na tomto trhu. Ide o vykazovanie transakcií IRS zahŕňajúcich digitálne aktíva presahujúce 10 000 dolárov. Čo je horšie, broker vo svetle nových predpisov môže byť dokonca ťažič kryptomien alebo poskytovateľ softvéru.

Niektorí senátori Pat Toomey, Cynthia Lummis, Rob Portman, Mark Warner, Kyrsten Sinema a Ron Wyden v pondelok navrhli kompromisný pozmeňujúci a doplňujúci návrh. V dôsledku toho budú vývojári softvéru, overovatelia transakcií a operátori uzlov oslobodení od uvedených povinností. Za maklérov by boli považovaní hlavne operátori burzy s kryptomenami.

Dodatok bohužiaľ nebol prijatý.

Zákon o infraštruktúre

Katastrofálny zákon, ktorý bude ohrozovať inovácie

Senátor za štát Pennsylvania Pat Toomey uviedol, že návrh zákona je „príliš drahý, príliš rozsiahly, príliš neplatený a príliš ohrozuje inovatívnu ekonomiku kryptomeny“.

„Tieto zákony ukladajú veľmi chybný a v niektorých prípadoch aj nevykonateľný mandát na vykazovanie dane z kryptomien, ktorá ohrozuje budúce technologické inovácie,“ uviedol Toomey po schválení návrhu zákona v Senáte.

Balíček infraštruktúry, o ktorom sme dnes hlasovali, je príliš drahý, príliš rozsiahly.Nemohol som to podporiť. Moje úplné vyhlásenie:

– Senátor Pat Toomey (@SenToomey) 10. augusta 2021

Teraz návrh zákona prešiel do Snemovne reprezentantov, kde bude ďalej spracovaný. Stále v ňom môžu nastať výrazné zmeny. Po hlasovaní v Parlamente bude dokument odoslaný na stôl prezidenta Joe Bidena. Na koniec záležitosti si však počkáme. Návrh zákona pravdepodobne nebude v rokovacej sále prijatý do konca tohto roka.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár