Užívateľ zaplatil poplatok 500 000 dolárov za neúspešnú transakciu Ethereum

od Martin Tkáč

Transakcie s ethereom môžu byť zložité, pokiaľ ide o poplatky. A opäť sme o tom dostali dôkaz. Užívateľ zaplatil 533 901 dolárov za transakciu, ktorá zlyhala.

Viac ako pol milióna dolárov za neúspešnú transakciu

Tento investor sa chcel zúčastniť aukcie tokenov organizovanej decentralizovanou burzou derivátov, Strips Finance. IDO oznámené pred piatimi dňami, predaj tokenov STRP sa uskutočnilo 13. októbra na platforme MISO od SushiSwap. Ponuka trvala 24 hodín.

V aukcii bolo k dispozícii 750 000 STRP. Žetóny boli vypredané v priebehu niekoľkých sekúnd. Môže to znamenať, že nepozornosť používateľa bola spôsobená obrovskou konkurenciou.

V tejto konkurenčnej atmosfére investori často používajú komunikačný protokol známy ako Flashbots. Umožňuje vám kontaktovať baníkov a zaplatiť im, aby uprednostnili jednotlivé transakcie. Preto je vo vlastnom záujme investorov udržať tieto transakcie v tajnosti, kým ich baník nezaradí do bloku.

Zdá sa, že jeden z používateľov situáciu podcenil. Jeho transakcia bola verejná a zaradená do bloku. Napriek tomu nebol dokončený dostatočne rýchlo, v dôsledku čoho bol neúspešný a vyvoláva chybu, ktorá znie: „DutchAuction: outside auction hours“. Je zaujímavé, že používateľ stále musel zaplatiť poplatky viac ako 123 ETH (v tom čase 423 961 dolárov). Podľa Etherscanu k chybe došlo pri plnení zmluvy.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár