USDT vstupuje do Avalanche (AVAX)

od Martin Tkáč

Tether vstupuje do Avalanche. To prichádza niekoľko mesiacov po oznámení plánov na predĺženie podpory pre USDT stablecoin na blockchaine Avalanche.

USDT je ​​teraz k dispozícii na Avalanche

Vďaka spusteniu USDT na Avalanche môžu teraz používatelia previesť najväčší stablecoin z hľadiska trhovej kapitalizácie za relatívne nižšie náklady. Navyše, ako vysvetlil technický riaditeľ spoločnosti Tether Paolo Ardoino, transakcie budú zúčtované okamžite:

Sme nadšení, že môžeme spustiť náš USDT na Avalanche, ktorý našej rastúcej a živej komunite ponúka prístup k najlikvidnejším, najstabilnejším a najdôveryhodnejším stablecoinom v priestore digitálnych tokenov.

Dôležité je, že integrácia USDT na Avalanche by prispela k rastu a udržateľnému rozvoju siete, ako aj k podpore používania stablecoinov v celom ekosystéme DeFi.

Emin Gün Sirer, riaditeľ Avalanche Foundation, povedal:

USDT na Avalanche je základným stavebným kameňom pre používateľov DeFi

Tether sa rozhodol spustiť svoj stablecoin na Avalanche, keďže táto sieť je v súčasnosti jedným z najväčších blockchainov. Používateľom navyše ponúka veľa možností, ako sú rýchlejšie zúčtovanie, lacné transakcie a platforma na budovanie a hosťovanie decentralizovaných aplikácií.

Avalanche je open-source sieť, ktorá umožňuje vývojárom decentralizovaných aplikácií jednoducho nasadiť dApp bez vysokých nákladov.

Tím Avalanche kombinuje kompatibilitu Ethereum Virtual Machine (EVM) a Solidify. To urýchľuje transakcie a umožňuje vývojárom Ethereum preniesť svoje aplikácie online.

Expanzia Tetheru pokračuje

USDT je ​​v súčasnosti najväčší stablecoin v tomto odvetví s trhovou kapitalizáciou 75,2 miliardy dolárov. Coin je tiež klasifikovaný ako štvrtá najväčšia kryptomena podľa Coingecka.

Napriek obrovskému rastu a širokému prijatiu, Tether Operations Limited, spoločnosť stojaca za stablecoinmi, nemá v úmysle spomaliť expanziu podpory USDT na rôznych blockchainoch.

USDT v súčasnosti pôsobí v 14 reťazcoch vrátane Ethereum, Solana, Algorand, Omni a Binance Smart Chain (BSC).

Emitent stablecoinov stále zvažuje v najbližšom období vstup do nových DLT sietí. V apríli spoločnosť odhalila svoje zámery spustiť USDT na blockchainoch Polkadot a Kusama s využitím parachainových funkcií týchto sietí.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár