USDC vstupuje do spolupráce so spoločnosťou Mastercard

od Martin Tkáč

Spoločnosť Circle, blockchainová spoločnosť stojaca za druhým najpopulárnejším stablecoinom, uzavrela partnerstvo s americkým gigantom medzinárodných finančných služieb Mastercard. Cieľom oboch strán je uľahčiť prevod kryptomien na fiat menu a otestovať použitie USDC ako možnosti vyrovnania.

Výsledkom partnerstva, ktoré spoločnosť Circle ohlásila 20. júla, je spustenie pilotnej schémy, ktorá obom spoločnostiam pomôže v snahe napredovať.

Mastercard najskôr začne používať USDC na „uľahčenie konverzií kryptomeny na fiat“ a rozšírenie možností emitentov a spoločností zaoberajúcich sa digitálnymi aktívami na utrácanie virtuálnych mien.

Ďalšou časťou testov bude okrem iného použitie populárneho stablecoinu ako prostriedku pre vydavateľov kariet na „ľahšie vyrovnanie platieb na Mastercard, čo pomáha urýchliť svet smerom k väčšiemu využívaniu internetovej finančnej infraštruktúry“.

Výkonný viceprezident spoločnosti Mastercard Digital Assets Raj Dhamodharan sa k partnerstvu vyjadril:

Záväzok medzi Mastercard a Circle podporuje nové možnosti platieb a obchodovania v digitálnych menách. Trh s kryptomenami stále dozrieva a my ho spoločne poháňame, aby sme znížili trenie a umožnili ľuďom výber.

Na druhej strane Jeremy Allaire, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Circle, poznamenal, že toto partnerstvo posilní, ako „USDC rastie v online platbách a obchode, a zároveň buduje dôležitý most medzi platobnými systémami digitálnych mien a veľkými zavedenými platobnými sieťami“.

Mastercard a centrálne banky

Ako sme nedávno informovali, Mastercard tiež rokuje s Čínskou ľudovou bankou a ďalšími centrálnymi bankami o premene svojich miestnych digitálnych mien na fiatové meny.

Cieľom je využiť globálnu platobnú sieť spoločnosti Mastercard s 2 miliónmi bankomatov a 70 miliónov obchodných partnerov na prevod digitálnych mien centrálnych bánk  na národné meny.

Ling Hai, spolupredseda spoločnosti Mastercard Asia-Pacific, pre SCMP povedal:

Zatiaľ čo centrálne banky môžu riešiť svoje národné problémy s digitálnymi suverénnymi menami, vždy môžeme hrať úlohu interoperability, keď platby presahujú národné hranice. Podpora digitálnej meny centrálnej banky je pre nás obdobou pridania ďalšej fiat meny do našej siete.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár