USDC je teraz k dispozícii na blockchaine Cardano

USDC je teraz k dispozícii na blockchaine Cardano

od Michaela

Nadšenci Cardano môžu teraz používať USDC natívne. To všetko vďaka mostu Iagon medzi Cardano a Ethereum, ktorý podporuje vedľajší reťazec EVM kompatibilný s Milkomeda.

 

Väčšia interoperabilita na Cardane

Intenzívne sa pracuje na blockchaine Proof of Stake, ktorý založil Charles Hoskinson. Z času na čas dostávame informácie o nových funkciách a aktualizáciách. Tentoraz však došlo k zmenám v Cardane, ktoré sa týkajú interoperability.

Milkomeda je protokol kompatibilný s EVM, ktorý umožňuje „wrapping“ ADA a vydávať syntetické tokeny na vedľajšom reťazci milkADA. Celé to funguje podobne ako siete Polygon a Ethereum 2

V podstate to znamená, že ADA je možné odoslať z Cardano pomocou peňaženky Nami alebo Flint do peňaženky MetaMask. Tokeny ADA sú zablokované v inteligentnej zmluve a používatelia dostávajú milkADA. To im umožňuje komunikovať s DeFi na MuesliSwap, Milkyswap a Blueshift.

A čo ostatné tokeny?

Spoločnosť oznámila, že „premostí“ ďalšie tokeny ERC-20, ako sú USDT, CARDS, GERO a C3. V rozhovore pre Cryptonomist spoločnosť uviedla:

Iagon je zdieľané úložisko, ktoré kombinuje decentralizáciu a súlad pre Web 3.0. Náš tím verí, že riešenie Token Bridge poháňané spoločnosťami Milkomed a Nomad prispieva k rozvoju a rastu ekosystému Cardano ako celku.

Toto nie je náš hlavný produkt, ale naším cieľom bolo pomôcť používateľom jednoducho preniesť svoje aktíva z Etherea do Cardano a urýchliť jeho prijatie.

Spoločnosť tiež komentovala svoj ďalší produkt – ISPO (Initial Stake Pool Offering) na Cardano:

Náš ISPO sme spustili 19. apríla 2022 s tickerom IAG1 a výmenným kurzom $ 0,02 IAG za nahromadenú ADA. Sme tiež zapojení do ISPO Genius X s poolom GENS2 a cenami 50/50. Toto je ešte len počiatočná fáza, ale zo strany komunity je veľký záujem, takže okrem našich 3M bonusových ocenení Early Stacker Bonus Awards plánujeme aj ďalšie pútavejšie aktivity, ktorými ich odmeníme.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár