USA zavádza nový zákon o dani z kryptomien

od Martin Tkáč

Americkí senátori majú v úmysle získať 28 miliárd dolárov na daniach z kryptomien na vyváženie plánu infraštruktúry.

Senát plánuje vybrať ďalšie dane

Podľa nedávnej správy agentúry Bloomberg má vláda USA za cieľ zaviesť prísnejšie pravidlá pre firmy a jednotlivcov, ktorí sa zaoberajú digitálnymi aktívami. Navrhovaný nový daňový zákon by od investorov vyžadoval, aby svoje transakcie s kryptomenami v hodnote viac ako 10 000 dolárov nahlásili International Revenue Service. Zákonodarcovia očakávajú od nového návrhu zákona príjmy 28 miliárd dolárov.

Hlavní senátori z republikánskych aj demokratických strán odhalili, že vláda tieto prostriedky použije a pridá do rozpočtu 550 miliárd dolárov. Tieto finančné prostriedky majú byť alokované na obnovu dopravnej a elektrickej infraštruktúry krajiny. Administratíva Joe Bidena žiada miestne banky a obchodné miesta, aby nahlásili svoje transakcie s kryptomenami. Nadchádzajúci krok by navyše mal byť zameraný na zmenšenie prehlbujúcich sa daňových rozdielov v USA.

Rozdiel v názoroch

Nie každý však vidí výhody v kryptomenách. Nedávno sme napísali, že senátorka Elizabeth Warrenová, známa svojim negatívnym vzťahom k digitálnym aktívam, má v úmysle brániť americký finančný systém pred „temnými kodérmi“.

Na vypočutí bankovej komisie Senátu z 27. júla na tému „Kryptomeny: Na čo slúžia?“ Warren uviedla, že „malý“ trh s kryptomenami vo výške 1,6 bilióna dolárov predstavuje veľmi veľkú hrozbu pre bankový systém v hodnote 25 biliónov dolárov.

O ľuďoch zapojených do ťažby a vytvárania kryptomien hovorila týmito slovami:

Kryptomena namiesto toho, aby ponechávala náš finančný systém pod vplyvom rozmarov obrovských bánk, stavia systém závislý na rozmaroch nejakej temnej skupiny superkodérov a baníkov bez tváre, čo neznie vôbec dobre.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár