Americkí predstavitelia, ktorí regulujú kryptomeny, nemôžu vlastniť digitálne aktíva

USA naďalej regulujú trh s kryptomenami

od Martin

Dvojstranná skupina kongresmanov vo Washingtone 28. apríla predstavila aktualizovaný návrh zákona regulujúceho trh pre emitentov kryptomien, dílerov, burzy a tvorcov stablecoinov, pričom ich podrobuje regulačnej kontrole zo strany americkej komisie pre obchod s komoditnými futures (CFTC).

USA naďalej regulujú trh s kryptomenami

Republikáni Glenn Thompson a Tom Emmer a demokrati Darren Soto a Ro Khann znovu zaviedli zákon o digitálnej komoditnej burze (DCEA) z roku 2022 do legislatívneho okruhu.

Aktualizovaná verzia obsahuje časť o emitentoch stablecoinov, ktorí sa môžu zaregistrovať ako „operátori digitálneho tovaru s pevnou hodnotou“. Od týchto operátorov by sa vyžadovalo, aby sa s úradmi podelili o to, ako ich stablecoiny fungujú, viedli záznamy pre regulátora spolu s poskytovaním informácií o aktívach, ktoré sú základom „digitálneho tovaru s pevnou hodnotou“ a ako sú zabezpečené.

DCEA tiež oprávňuje CFTC registrovať a regulovať kryptomenové burzy, ktoré ponúkajú spotové obchodovanie s kryptomenovými komoditami, teda tie, ktoré umožňujú obchodníkom nakupovať kryptomeny za aktuálnu cenu.

DCEA neovplyvní regulačné právomoci Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) v súvislosti s ponukami cenných papierov súvisiacich s digitálnymi aktívami, ale namiesto toho klasifikuje kryptomeny, ktoré nie sú cennými papiermi, ako digitálne komodity, ktoré budú regulované CFTC.

Tvorcovia kryptomien sa mohli dobrovoľne zaregistrovať v CFTC a spolupracovať s úradmi.

americky kongres

Chaos v USA

Zatiaľ čo americký trh s kryptomenami je pôsobivý z hľadiska obratu, existuje na ňom značná regulačná neistota.

Regulačná transparentnosť je nevyhnutná pre trhy s digitálnymi komoditami na podporu inovácií a ochranu spotrebiteľov. Inovátori vynakladajú až päťdesiat percent počiatočných nákladov na právne poplatky v dôsledku súčasnej regulačnej neistoty, povedal Soto.

Crypto Council for Innovation nazvala zákon „krokom vpred“, pretože vytvára „novú atmosféru príležitostí bez potláčania inovácií“.

Vo februári predseda CFTC Rostin Behnam povedal zákonodarcom počas vypočutia v Senáte o digitálnych aktívach, že Komisia nemá právomoc presadzovať trh s kryptomenami z dôvodu odlišných zákonov.

Behnam nazval blockchainový priemysel „v podstate… neregulovaným trhom“.

Ak návrh zákona schváli Snemovňa reprezentantov, dostane sa do Senátu.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár