United Wholesale Mortgage prestáva prijímať kryptomeny

od Martin Tkáč

Už po dvoch mesiacoch sa United Wholesale Mortgage (UWM) rozhodla prestať prijímať kryptomeny od svojich klientov. Dôvod? Žiadne jasné predpisy, ale tiež nízky záujem o službu kryptomeny.

United Wholesale Mortgage nechce kryptomeny

United Wholesale Mortgage je dnes popredným predajcom hypotekárnych úverov v USA. V auguste spoločnosť oznámila, že jej zákazníci môžu splácať svoje bitcoinové hypotéky. Stala sa tak prvým veľkým americkým hypotekárnym veriteľom, ktorý otvoril digitálne aktíva ako spôsob platby. Prijímal nielen BTC, ale aj ETH a DOGE.

„Sme hrdí na to, že sme prvým hypotekárnym veriteľom, ktorý úspešne pilotoval túto technológiu,“ povedal Mat Ishbia, prezident a generálny riaditeľ UWM.

Okrem toho, že CNBC práve oznámila, že UWM teraz pozastavila svoje inovatívne služby. A to už po dvoch mesiacoch. Dôvod? Ishbia počas rozhovoru s portálom odhalil, že záujem zákazníkov bol v tomto období veľmi nízky. V septembri bola uskutočnená iba jedna hypotéka na kryptomenu. V októbri sa potom uskutočnilo ďalších päť.

„Dopyt po službe nebol dostatočný,“ povedala Ishbia.

Nie je to len nedostatok záujmu, ale štíhly regulačný rámec pre kryptomeny.

„Vzhľadom na súčasnú kombináciu prírastkových nákladov a regulačnej neistoty v kryptomenovom priestore sme dospeli k záveru, že v tejto chvíli neprekračujeme rámec nášho pilotného programu,“ uviedol Ishbia.

Dodal však, že jeho spoločnosť bude sledovať vývoj na trhu digitálnych aktív. Ak sa kryptomeny „stanú bežnejšími“, UWM by mohol opäť poskytnúť taký inovatívny spôsob vyplácania pôžičiek.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár