Uniswap predstaví novú verziu 3

od Martin Tkáč

Decentralizovaná burza Uniswap prináša nové funkcie, vďaka ktorým sa zvýši kontrola nad likviditou a znižuje sa obchodné riziko.

Dnes počas dňa chce spoločnosť Uniswap, ktorá v máji minulého roka upgradovala na verziu 2 priniesť verziu 3 , ktorá sľubuje, že používateľom poskytne väčšiu kontrolu nad likviditou, ktorú poskytujú.

Spoločnosť musí napredovať aby bola konkurencie schopná vo sfére decentralizovaného financovania (DeFi).

DeFi je odvetvie v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, ktoré nahrádza tradičné finančné inštitúcie ako sú banky, sprostredkovateľské firmy a podobne. Prostredníctvom DeFi je možné získať pôžičky, úročiť držbyzameniť tokeny a stávky na budúce hodnoty tokenov.
Ethereum má trhovú kapitalizáciu vo výške 391 miliárd dolárov a viac ako 77 miliárd dolárov do kryptomien investuje do protokolov DeFi založených na ethrereu, čo ukazuje, aký dôležitý je tento sektor pre rast blockchainu.

Uniswap je automatizovaný tvorca trhu (AMM), čo znamená, že pri objednávaní a predaji objednávok sa pri oceňovaní aktív spolieha na algoritmy. Tí na platforme poskytujú likviditu blokovaním tokenov, ktoré vlastnia; ostatní si môžu tokeny požičať a zaplatiť úroky poskytovateľom likvidity.

Tokeny „ERC20“ na burze zahŕňajú dolárové stabilizované mince ako Tether a USDC, ako aj tokeny riadenia ako Maker a Aave, ktoré uľahčujú hlasovanie o iných protokoloch.

Podľa CoinMarketCap Unsiwap vykázal za posledných 24 hodín objem obchodov takmer 1,9 miliardy dolárov. Aj keď sa to ani zďaleka nepribližuje centralizovaným spotovým burzám Binance alebo Huobi, ktoré dosiahli 68,8 miliárd dolárov, respektíve 20,7 miliárd dolárov, je to pravdepodobne „kritická infraštruktúra pre decentralizované financovanie“, ako napísal Uniswap v blogovom príspevku z 23. marca.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár