Umrel Mircea Popescu. V BTC mal viac ako 1 miliardu dolárov

od Martin Tkáč

Mircea Popescu bol investorom na trhu s kryptomenami. Jeho majetok v bitcoinoch mal hodnotu cez miliardu dolárov. Píšeme o ňom v minulom čase, pretože sa utopil pri pobreží Kostariky. 

Mircea Popescu – tragický investor z trhu kryptomien

„Mircea prežije ako jedna z najokázalejších postáv bitcoinu a bezpochyby ako jedna z jej najväčších filozofov,“ uviedol Anthony Cuthbertson pre The Independent.

Mircea Popescu sa podľa médií utopil pri pobreží Kostariky. Mal iba 41 rokov. Všetci sú zvedaví, čo sa teraz stane s jeho majetkom v kryptomenách.

Nie je ani jasné, ako miliardár ukladal svoje kryptomeny. Ak by boli uchované v studených peňaženkách a to je najpravdepodobnejší scenár, finančné prostriedky sú v bezpečí. Ale nevieme, či niekto z jeho príbuzných vie, kde skryl svoje peňaženky. V praxi sú to často malé kúsky papiera, na ktorých je napísaný reťazec čísel a písmen, takže Popescu ich mohol kdekoľvek schovať.

Ak mal súkromné ​​kľúče vo forme počítačových súborov, musel ich nálezca poznať heslo, aby ich dešifroval. Existuje teda riziko, že bohatstvo miliardára zostane navždy v blockchaine.

Otec BTC toxicity

Popescu bol jedným z prvých používateľov kryptomeny. V roku 2012 spustil „bitcoinovú burzu cenných papierov“ MPEx. Bol však označovaný aj ako „otec bitcoinovej toxicity“.

Ako bloger často používal nenávistný jazyk. Jeho texty boli plné rasistických myšlienok a sexizmu.

O Popescovom rodinnom živote však nevieme nič. Nie je teda známe, či niekto zdedí jeho majetok.

Bitcoiny v koši

Prípad pripomína začiatok tohto roka, keď nemecký programátor Stefan Thomas so sídlom v San Franciscu potom iba dva pokusy o vloženie bezpečnostného hesla na svoj pevný disk IronKey, ktorý obsahoval súkromné ​​kľúče od peňaženky obsahujúcej 7002 bitcoinov. Zatiaľ nie je známy koniec prípadu.

Podobným nešťastníkom bol aj Laszlo Hanyecza. 22. mája 2010 kúpil od spoločnosti Papa John 2 pizze a zaplatil za ne až 10 000 bitcoinov!

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár