Umelci sa zapojili do zbierky NFT aby pomohli Sardínii

od Martin Tkáč

Finančná zbierka AB Factory NFT pre Sardíniu sa skončila. Finančné prostriedky boli venované obetiam požiarov, ktoré vypukli na ostrove počas leta.

Finančnú zbierku NFT pre Sardíniu zorganizovalo kultúrne združenie The AB Factory s cieľom získať finančné prostriedky na pomoc obetiam požiarov, ktoré vypukli na ostrove koncom júla. Zúčastnili sa ho talianski a medzinárodní umelci, ako napríklad Antonio Marras alebo talianske duo HACKATAO, dobre známe v komunite kryptoumelcov.

Svoje diela venovali okrem iného aj Michele Ardu, Valérie Biet, Federico Cecchin, Andrea Crespi, Alberto Maria Colombo, Noah D’Alessandro, Emanuele Dascanio, Simon Dee, Simone Fugazzotto, Francesco Giuliani, Andrea Gola, Mahmood, ManuInvisible, Giovanni Motta, Paenzo Pinnaucara, Pong, Pong Pinnaucara 3D, Caterina Quartana, Marco Rea, Rebis The Artist, Alessandro Risuleo, RooBè a WAARP.

Zbierka bola úspešná

V rámci fundraisingovej kampane, ktorú iniciovala The AB Factory, sa podarilo vyzbierať vyše 20 tisíc eur. Tieto prostriedky boli venované neziskovej organizácii „Effetto Palla“, ktorá ich venuje miestnym zvieratám a na pomoc obci Santu Lussurgiu, ktorá je jednou z najviac postihnutých požiarmi.

Celá akcia prebiehala na platforme Digital Art Rights a medzi jej partnerov patrili Art Rights, Phygi.io, Artuu Magazine, The Cryptonomist, DeFi Today, The Swiss Blockchain Konsorcjum a Marco Rubino z Musebbi.

O AB Factory

AB Factory je kultúrne združenie zamerané na propagáciu umenia dostupného pre všetkých. Jeho poslaním je poskytovať svojim členom umelecký a tvorivý rozvoj, ako aj zvyšovanie ich kvalifikácie a zlepšovanie zručností súvisiacich so široko chápaným umením.

AB Factory propaguje a organizuje neziskové podujatia, ako sú umelecké, kultúrne a hudobné podujatia, ako aj vzdelávacie kurzy v rôznych oblastiach, napr. v maľbe, fotografii, písaní, móde, speve, herectve a tanci.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár