Umelá inteligencia od spoločnosti Google, Bard, ohrozuje kryptomeny

Spoločnosť Google na konferencii I/O 2023 oznámila, že predstaví nové nástroje umelej inteligencie (AI) na tvorbu obsahu a písanie kódu, ktoré by mohli uľahčiť krádež kryptomien.

od Simona

Rozšíri svoj e-mailový nástroj Smart Reply založený na umelej inteligencii o novšie veľké jazykové modely na generovanie správ, ktoré sa dajú vylepšiť pomocou výziev podobných ChatGPT.

Bard dokáže identifikovať a opraviť softvérové chyby

Nový produkt od spoločnosti Google a jeho jazykový model PaLM 2, ktorý vyvinula novovytvorená spoločnosť Google DeepMind, dokáže identifikovať a navrhovať opravy softvérových chýb. Jeho konverzačný asistent AI podobný ChatGPT s názvom Bard dokáže písať a interpretovať kód v jazyku Python.

Umelá inteligencia dokáže v reálnom čase spracovať riadky kódu v programovacom jazyku Python bez toho, aby chápala význam celého programu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Alphabet Sundar Pichai uviedol, že spoločnosť vyvíja nástroje na identifikáciu syntetického obsahu pomocou vodoznakov a metadát. Vodoznaky vkladajú do súborov určité informácie spôsobom, ktorý prežije „čo najmenej úprav“.

Používatelia môžu využívať výhody posudzovania pravosti obsahu prostredníctvom metadát, ktoré ponúkajú ďalší kontext jeho vytvorenia. Pichai uviedol, že spoločnosť Google tieto nástroje oficiálne sprístupní čoskoro.

Python skript vytvorený Bardom

zdroj: www.youtube.com

Spoločnosť ubezpečila verejnosť, že nový nástroj na preklad videa, ktorý priraďuje pohyby úst k preloženému zvuku, sa bude používať len so schválenými partnermi.

Keďže umelá inteligencia sa stáva každodenným chlebom, Elon Musk a ďalší technologickí manažéri začali varovať pred ďalším tréningom matematických modelov. Prezident Joe Biden varoval technologické spoločnosti pred nebezpečenstvami umelej inteligencie. Medzitým senátny výbor ohlásil na budúci týždeň vypočutie o dohľade nad umelou inteligenciou.

Ako ukradnúť kryptomeny prostredníctvom inteligentných kontraktov?

Hoci nástroje na správu umelej inteligencie fungujú úplne legálne, podvodníci môžu využívať funkcie, ako je napríklad Smart Compose. Umožňuje im získať osobné údaje prostredníctvom autenticky vyzerajúcich podvodných e-mailov.

Tieto e-maily môžu byť vytvorené tak, aby napodobňovali štýl a obsah e-mailov, ktoré spoločnosti posielajú zákazníkom. Spamové filtre, ktoré vyhľadávajú zle vytvorené phishingové e-maily, môžu mať tiež problém rozlíšiť skutočné e-maily od falošných.

Okrem toho môžu podvodníci ukradnúť osobné údaje pomocou škodlivého kódu vytvoreného softvérom Bard. Zločinci môžu tieto informácie predať za kryptomeny prostredníctvom podvodníkov alebo jednoducho na darknete.

zdroj: www.go.chainanalysis.com

Bard môže tiež identifikovať chyby v inteligentných zmluvách, ktoré môžu zločinci využiť na krádež kryptomien alebo peňazí. V očakávaní prísnejších bezpečnostných opatrení je sieť spájajúca dva blockchainy (Bridge) hlavným cieľom zločincov. Google spustí asistenta vo viac ako 180 krajinách a územiach v angličtine.

Spoločnosť AnChain.ai, ktorá sa zaoberá kybernetickou bezpečnosťou, využíva strojové učenie na analýzu kódu inteligentných zmlúv na hľadanie chýb.

Zločinci si už predtým zakúpili aj reklamy v Google Ads, ktoré viedli na webové stránky vyzývajúce zákazníkov na zadanie citlivých informácií. Podvodníci lákajú obete na naliehavosť alebo lukratívne príležitosti a používajú ich prihlasovacie údaje na vyprázdnenie peňaženiek na kryptoburzách.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár