Ukrajinu môže podporiť DOGE

Podpredseda vlády Ukrajiny a minister pre digitálnu transformáciu Mykhailo Fedorov prostredníctvom svojho oficiálneho účtu na Twitteri oznámil, že krajina prijme DOGE ako formu daru.

od Simona

DOGE pre Ukrajinu

Fedorov v príspevku označil samotného Elona Muska, generálneho riaditeľa Tesly a známeho podporovateľa dogecoinu, a Billyho Markusa, tvorcu top memocoinu.

@dogecoin svojou hodnotou prekročil ruský rubeľ. Začíname prijímať dary v meme coine. Teraz dokonca meme môže podporiť našu armádu a zachrániť životy pred ruskými útočníkmi. $ Majitelia DOGE sveta, @elonmusk, @ BillyM2k, poďme na to. Oficiálna $ DOGE peňaženka: DS76K9uJJzQjCFvAbpPGtFerp1qkJoeLwL

Markus reagoval na výzvu týmito slovami:

„Poslal som nejaké. Ľudia v komunite Dogecoinov zvyčajne nie sú bohatí a samotný Dogecoin sa zvyčajne používa na malé transakcie, ale my sme starostlivá a zanietená skupina tých, ktorí chcú pomôcť a ponúknuť, čo môžu dúfam, že sa vaša krajina dokáže uzdraviť a obnoviť“.

Ako už bolo uvedené, komunita kryptomien už darovala milióny dolárov v digitálnych menách na podporu Ukrajiny, ktorá už vyše týždňa bojuje s Ruskom. Len v bitcoinoch a ethereoch bolo uložených viac ako 15 miliónov dolárov, uvádza generálny riaditeľ Coincenter Jerry Brito. Zakladateľ Polkadot Gavin Wood osobne daroval 5 miliónov dolárov v DOT.

Decentralizovaná burza Uniswap navyše implementovala riešenie, ktoré pomáha previesť akýkoľvek dar tokenu na ETH.

O tejto funkcii Fedorov napísal:

„Obyvatelia Ukrajiny sú vďační Uniswapu za novú funkciu „Donate for Ukraine“, ktorá nám automaticky vymení akýkoľvek z ich spomínaných tokenov za ETH“.

Fedorov tiež ocenil kolektívne úsilie komunity kryptomien. Prostredníctvom Twitteru zdieľal nasledujúcu správu:

Ukrajinský ľud je vďačný za podporu a dary od globálnej kryptomenovej komunity, keď chránime našu slobodu. To určite prispeje k víťazstvu Ukrajiny a podporí aj civilné obyvateľstvo. Vyhráme, sú s nami najlepší ľudia.

Na čo sa vynakladajú prostriedky pre Ukrajinu?

Je už známe, že dary sa doteraz používali na nákup položiek dôležitých pre vojnové úsilie, vrátane vojenského vybavenia, zdravotníckeho materiálu, potravín atď. Počas vojny BTC a iné digitálne meny ukazujú svoju užitočnosť a dôležitosť pre bežných ľudí.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár