Ukrajinskí utečenci si vyberajú Portugalsko priateľské ku kryptomenám

Ukrajinskí utečenci si vyberajú Portugalsko priateľské ku kryptomenám

0 komentárov

Podľa CBS News z Ukrajiny odišli asi 3 milióny ľudí. Ďalšia správa uvádza, že ich preferovanou destináciou je Portugalsko. Jedným z dôvodov je politika tejto krajiny priateľská ku kryptomenám.

Ukrajinci hľadajú útočisko v Portugalsku

Najnovšia správa Bloomberg opisuje cestu 35-ročnej Marie Jarockej z Ukrajiny do Portugalska. Žena cestovala šesť dní a cestovala po celej Európe so svojou matkou, malou dcérou a ich psom, aby unikla vojne a našla útočisko v krajine priateľskej ku kryptomenám, ako je Portugalsko.

Jej zamestnávateľom je NEAR Protocol, ktorého spoluzakladateľom je tiež Ukrajinec.

Yarotska povedala:

„Mám tu veľa priateľov. Pomôžu mi legalizovať moje papiere, aby som mohla zostať“.

Okrem toho, že ide o krajinu priateľskú ku kryptomenám, existuje ešte jeden dôvod, prečo si Ukrajinci vyberajú Portugalsko. Bola to piata najväčšia skupina cudzincov v krajine, ešte pred vypuknutím vojny. Samozrejme, toto číslo značne stúplo, pretože len za posledné tri týždne prišlo do Portugalska 13-tisíc utečencov.

Portugalská vláda schválila určité opatrenia na urýchlenie a zjednodušenie procesu vstupu pre tých, ktorí utekajú pred vojnou. Za tri týždne od začiatku konfliktu prišiel do Portugalska rovnaký počet ľudí z Ukrajiny ako za celý rok 2015.

ukrajina a kryptomeny

Portugalsko centrum kryptomien

V Portugalsku sa kryptomeny nepovažujú za aktívum, ale za menu. Fyzickým osobám sa teda DPH neúčtuje. To nie je všetko. Portugalsko už skôr uznalo, že krypto-investori nemusia platiť daň z príjmu. Príjem z tohto typu transakcie, pokiaľ nepredstavuje ekonomickú činnosť, je oslobodený od daní.

Odkiaľ pochádza tento liberálny prístup? Portugalsko má ekonomické problémy, vyplývajúce okrem iného z demografického poklesu. S cieľom bojovať proti nim sa rozhodla zaviesť niekoľko fiškálnych reforiem zameraných na privedenie mladých Portugalcov z iných krajín do krajiny, zaviedla sa aj úplná výnimka z PIT na 10 rokov.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár