Ukrajinská armáda môže byť podporovaná bitcoinami

Vypuknutie vojny na Ukrajine prekvapilo aj väčšinu zahraničnopolitických a vojenských expertov. Náš východný sused je vo veľmi ťažkej pozícii. Ukazuje sa však, že mu vieme pomôcť.

od Martin

Pomoc ukrajinskej armáde

Web savelife.in.ua zbiera prostriedky, ktoré môžu Ukrajincom pomôcť v boji proti Rusku. Zaujímavosťou je, že vklady sa dajú robiť aj v bitcoine (navyše, samozrejme, vo fiat menách – dolároch a eurách). Adresa vkladu BTC je tu.

Aktuálne (13:11 nášho času) pritieklo na adresu skoro 14 BTC.

Finančné prostriedky, ktoré sa vyzbierajú, pôjdu na účty ukrajinskej armády. Pravdepodobne ich minie na prezbrojenie svojich jednotiek.

Vojna na Ukrajine trvá už niekoľko hodín. Ráno ruské jednotky ostreľovali hlavné logistické body v krajine. Výbuchy sa odohrali aj v najväčších mestách regiónu.

Vojenskí experti upozorňujú, že situácia Ukrajiny je zložitá.

Ruské jednotky začali raketovými útokmi, teda vzdušnými operáciami na kritickú infraštruktúru a armádu, paralyzujúc systém velenia a riadenia štátu . Putin sa pokúsi rozdeliť Ukrajinu v smere Kyjev – Odesa pozdĺž línie Dneper, rozbiť ukrajinské jednotky v tomto regióne a prevziať kontrolu nad touto oblasťou a následne pristúpiť k okupácii a začleniť dobyté územie do Ruskej federácie.

Bitcoinová pomoc sa stáva čoraz populárnejšou

Stojí za pripomenutie, že správa Elliptic nedávno odhalila, že ukrajinské dobrovoľnícke skupiny a mimovládne organizácie (MVO) dostali v roku 2021 viac ako 570 000 dolárov v bitcoinoch. Súčet darov poskytnutých v kryptomene ukrajinským organizáciám v minulom roku vygeneroval 900% nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

zdroj: beincrypto.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár